Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: roata stanga blocata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
unupatrurupasf
Va salut, detin un logan 1.4 mpi an 2006.
Problema sta in felul urmator, daca ridic masina pe cric in stanga, roata e blocata nu se misca deloc, pe dreapta merge perfect. Masina intra lejer in orice treapta de viteza, nu smuceste nu agata, totu bine.
Am dat s-o scot din garaj, am dat cu spatele am luat dreapta de volan, s-a auzit un trosnit scurt si pentru cateva secunde volanu s-a "infranat" 😂 sa zic asa, se simtea ca si cum era masina oprita si nu aveam servo directie(motorul nu murise) dar a revenit in cateva secunde la normal. Si de vreo 2 3 ori a facut asa, apoi am bagat-o in garaj. Daca dau fata spate cu volanu drept am observat ca e ok(cel putin pe distanta scurta, nu m-am incumetat sa ies la drum lung) insa in momentul cand iau de volan stanga sau dreapta apare beleaua la scurt timp.
Am inteles ca ar fi un rulment sau planetara, voi ce parere aveti?
einstein1984
sau planetara
unupatrurupasf
Tot asa de planetara mi a zis si mecanicu, planetara stanga era pericol oricum si trebuia schimbata si altcineva mi-a spus de rulmentul din tambur, desi cred ca planetara e buba suta la suta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.