Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: lipsa eticheta constructor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Dokker si Dokker Van > Dacia Dokker Van
viorel_unu
Buna seara tuturor,
Acum cca o luna am achizitionat un Dokker van din Germania . . Diesel 1,5 , 2013....am fost azi la RAR , masina e ok din toate punctele de vedere , dar nu am putut obtine cartea de identitate noua pentru ca asa cum e scris la rubrica de observtii in raportul de inspectie ,citez: "lipsa eticheta constructor"....inspectorul de la RAR a fost super ok , sfatuindu-ma sa apelez la o reprezentanta Dacia de unde ar urma sa obtin aceasta eticheta..... As dori, sa aflu daca a mai trecut cineva prin astfel de situatie si care e procedura. va multumesc pentru ca ati avut rabdarea sa cititi.
einstein1984
Da, dealerul Dacia poate apela la un serviciu specializat al Renault care identifica masina si ii poate furniza o eticheta noua. Dar ai grija ca asatar insemna ca laterala dreapta a masinii a fost reparata/inlocuita dupa accident.
procedura nu e mai complicata decat de a parca in curte si a vorbi cu un consilier de service despre ce ai nevoie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.