Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatie - prindere - rigidizare oglinda rupta Log
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
xavlaur
"Salut !
"
"
Daca are cineva idee - ca nu mi-am dat exact seama - am gasit oglinda dreapta electrica cu degivrare rupta in parcare, geamul se poate schimba usor insa nu-mi dau seama ce s-a desprins din suport si daca poate fi lipita / refacuta.
"
"
"
"Am asezat-o la loc asa cum este rupta, se misca electric insa de la vibratii nu mai sta pe pozitie.
"
"
"
"As vrea sa stiu cum o pot rigidiza, poate stie cineva exact cum e pe dinauntru.
"
"
"
"Se poate lipi direct pe soclu ?
"
"
"
"Observ ca are 2 ""gheare"" din plastic care cred ca se imbinau la nivelul soclului, cred ca ele s-au rupt - undeva pe la miezul soclului.
"
"
Si cred ca daca as lipi-o manevrarea electrica n-ar fi afectata, pare sa fie manevrata prin tijele metalice din mijloc."
"
"
Intentionez s-o schimb cu totul insa deocamdata nu vreau sa circul cu ea asa plus ca e mai greu sa gasesc exact la culoarea din fabrica.

Multumesc
bygy007
eu zic ca acea margine trebuie sa fie in interiorul oglinzii , trebuie infipta mai bine....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.