Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tunelurile de metrou
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Uncle-Sam
A fost cineva perpedes printr-un tunel de metrou? Sau are careva poze? Nu de alta, da ma mananca curiozitatea blush.gif
GABONE77
daca te roade rau mergi in primul vagon. vezi ca majoritatea nu au butuc la usa asa ca se vede pe acolo. partea proasta e ca te trage curentul. partea buna e ca iti satisfaci curiozitatea.
Uncle-Sam
am incercat, dar nu ma multumesc cu atat
ovidiusoft
Metoda bucutului am aplicat-o si eu, a fost cool. Daca vrei sa umbli prin tunel incearca sa nu atingi sina de alimentare, ar fi neplacut.
alex275
Ia-o prin tunel de unu singur, cu tupeu! Sa vezi ce senzatii te incearca dupa ce vezi cum se apropie trenul de tine! laugh.gif
Lexy
Mai da va manaca rau de tot tongue.gif tongue.gif
paulp
This is the Superman 243.gif
Uncle-Sam
da daca te prinde prin tunel ce ti se intampla?
paulp
Nimic, oricum nu-ti mai pasa 243.gif
DRE
Pai, ai mai multe variante:
1. Mori calcat de tren
2. Mori de frica
3. Mori pt ca de frica faci pipi pe sina de alimentare. tongue.gif
Oricum, cam mori. Acum, mai MORI de curiozitate sa vezi ce se intampla?
driverx
QUOTE(Uncle-Sam @ 25 Jan 2006, 11:19)
da daca te prinde prin tunel ce ti se intampla?
*



Ajungi mai repede la urmatoare statie.


Bai, ce pasiuni aveti unii.
Mache
Banuiesc faptul ca vei avea parte de o primire "calduroasa", la capatul celalalt al tunelului. Si, in mod sigur, nu ai sa vezi Luminita.
Uncle-Sam
da ma, da ati vazut la romana cate tag-uri sunt date pe peretii tunelului? trenurile presupun ca se "marcheaza" pe la imgb unde ies la suprafata
george_slz
Daca sti pe cineva de la Metrou si ai chef sa il insotesti la inspectii nu vad de ce nu ai putea. Trebuie doar sa ai motive sa te lase sa mergi si sa fotografiezi, dar mi-e teama ca nu te vor lasa datorita faptului ca e obiectiv de interes national. Ti-ar fi mult mai usor daca nu ai avea barba de moda afgana si nici un ten usor masliniu, de asemnea este imperativ necesar sa nu mergi cu kalasnikovul dupa tine in timp ce examinezi posibilele locuri unde poti ascunde linistit explozibili...in rest e floare la ureche daca vi si cu o jumatate de "ceva"- in directa concordanta cu bunul tau simt pt prietenii pe care ii vei insoti in tunele... radmasa.gif
alex275
QUOTE(DRE @ 25 Jan 2006, 11:22)
3. Mori pt ca de frica faci pipi pe sina de alimentare. tongue.gif
*



Vezi ca mitul asta a fost desfiintat pe Discovery! tongue.gif

Da' poate moare de curiozitate sa vada cum moare!
costi
QUOTE(alex275 @ 25 Jan 2006, 11:45)
Vezi ca mitul asta a fost desfiintat pe MTV! tongue.gif

*


Adicacum?
stuiberv
Parca pe discovery, la mythbusters.
Nu mori daca faci pipi pe sina de alimentare decat daca aproape lipesti chestia de ea.
klaus
adica poti face pipi linisitit pe linia de alimentare a metroului. Nu de acolo ti se trage daca incepi sa nu te simti bine...
Ov
ba io parca stiu ca Buster s-a parlit nitel cand "a facut" pipi pe linie.
costi
S-o incercati voi !!!!
Daca unu din aia 11.000 de volti sau citi or fi nu s-a uitat pe Discovery si o ia in sus pe pipiloi si ma curenteaza la tzutzuroi ?
Aaaaaahhhhhhh ?
Doar ca la noi nu ai cum, ca nu trec prin sinele de tren ci prin aia laterala care un "acoperis" asa ca-i mai greu; tre' sa faci pipi'n sus;
Naspa !
paulp
Pe aia ii schimba la fiecare episod, sint clone wink.gif
alex275
QUOTE(costi @ 25 Jan 2006, 12:01)
S-o incercati voi !!!!
Daca unu din aia 11.000 de volti sau citi or fi nu s-a uitat pe Discovery si o ia in sus pe pipiloi si ma curenteaza la tzutzuroi ?
Aaaaaahhhhhhh ?
*




S-au pis... din picioare si nu i-a curentat din cauza intermitentei stropilor. D-abia cand au facut-o din genunchi i-a gadilat in vezica! laugh.gif

LE: Oricum, au facut un dispozitiv cu pipi! N-au facut-o personal. Ei doar umpleau dispzitivul! Sa vezi rasul dracului! radmasa.gif
ydaniel
mai sunt si niste "soricei"asa cam cat o pisica.unchiule mai bine mai faci ceva la masina,decat sa te plimbi prin tunele:))
clr
Chestia asta cu 'pisici mancate de sobolani' mi - a povestit - o un amic care a lucrat la o firma de IT o perioada in cadrul unui proiect pentru cei de la Metrorex.
Lexy
Topicul asta trebuie sa aiba un warn: do not try this kids! ca cine stie..maine poimaine auzim la stirile de la ora 5 ca curiozitatea a facut inca o victima! biggrin.gif
DRE
Eu am vazut emisiunea aia (Mythbusters) ref. la subiectul 3,14*2 (pipi smile.gif) si au folosit un manechin... Drept e ca nu mai tin minte concluzia, dar totusi nu as incerca. @costi: la cat de bine izolata e sina aia, poti face linistit si "de sus", nu neaparat, "in sus". De fapt, iata subiect de topic nou: "Cum sa facem pipi pe liniile de inalta tensiune?" cu subtitlu "De jos in sus sau de sus in jos?". biggrin.gif
mil
cred ca daca e de jos in sus trebuie naparat bagat in seama si factorul vant... wink.gif
ovidiusoft
Uncle-Sam, uite inca o idee - scoate cauciucurile si mergi direct cu jantele pe sina, cum am vazut in taxi (2 sau 3?) biggrin.gif

PS: Nu raspund pentru actiunile altora biggrin.gif
Radduu
QUOTE(ovidiusoft @ 25 Jan 2006, 16:06)
Uncle-Sam, uite inca o idee - scoate cauciucurile si mergi direct cu jantele pe sina, cum am vazut in taxi (2 sau 3?) biggrin.gif

PS: Nu raspund pentru actiunile altora biggrin.gif
*


Nu cred ca sunt distantele egale sad.gif
radian
Hei baieti, daca sunteti amatori de senzatii tari, va asigur (gratuit) o plimbare prin subteranele din Valea Jiului...

Programul include si o intalnire (una sau mai multe, dupa caz) cu mineri.

Adrenalina la maxim: coborare rapida cu colivia, taras prin galerii cu vatra umflata, coborare pe "suitoare" cu scari lipsa.

Iar la iesirea din mina garantat sunteti negri din cap pana in picioare (inclusiv zonele intime).

Este cineva interesat de superoferta?
MAS
QUOTE(radian @ 25 Jan 2006, 14:13)
Hei baieti, daca sunteti amatori de senzatii tari, va asigur (gratuit) o plimbare prin subteranele din Valea Jiului...

Programul include si o intalnire (una sau mai multe, dupa caz) cu mineri.

Adrenalina la maxim: coborare rapida cu colivia, taras prin galerii cu vatra umflata, coborare pe "suitoare" cu scari lipsa.

Iar la iesirea din mina garantat sunteti negri din cap pana in picioare (inclusiv zonele intime).

Este cineva interesat de superoferta?
*



Eu! Eu!
Me! Me! and my MiniMe!!! 124.gif 124.gif 124.gif 124.gif 124.gif

Pe bune, chiar ar fi misto... sa mergi o zi sa te plimbi prin catacombele pamantului... Ca si Uncle Sam, si eu is atras de tunelurile de metrou...
Deci... cand organizam o expeditie? 124.gif 124.gif 124.gif
costi
mai ficiori tare-mi e ca v-ati cam bolunzit !
alex275
Pe voi va doare, tata! smile.gif

Nu vreti mai bine o excursie la mina de petrol? Macar aia e unicat in Europa! Si tot negri iesiti, daca mai iesiti! laugh.gif
costi
da sau una-n mina pixului !
tatabobu
Sau la Mina Minovici? 10561582.gif
MAS
Neaaaahhhh!!! neinteresant!!!
costi
QUOTE(tatabobu @ 25 Jan 2006, 14:51)
Sau la Mina Minovici?  10561582.gif
*


ala cu cadavrili ?
radian
QUOTE(costi @ 25 Jan 2006, 15:09)
ala cu cadavrili ?
*



Daca nu fac si BUHUHUUUU nu-i interesant.
DRE
La Mina Minovici nu sunt doar "cadavrili". Mai e si un muzeu cu circuit inchis unde nu ar fi bine sa mergeti deoarece veti fi foarte complexati privind borcanul ce contine suportul tatuajului lui Terente. icon_mrgreen.gif
driverx
Nu stiu, pe mine ma inhiba numa' cand vad boghiurile de la metrou ... nu mai imi trebuie plimbarica acolo jos. Tare ciudate pasiuni aveti unii.

nairam
Aaaa La Mina aia Minovici ..... Am fost eu .... In vizita .... , cu ocazia orelor de practica efectuate la facultate la cursul de medicina legala .... Si am asistat si la o autopsie sau necropsie (desi am promovat examenul inca nu stiu care este diferenta)... Concluzia este urmatoarea:
Mai bine mergeti in Mina de carbuni, in mina de petrol, in mina de pix, pe tunel la metrou pe unde vreti voi da numa sa nu ajungeti la Mina Minovici .... Nici macar ca spectatori ....
Eu dupa Mina Minovici, doua zile nu am mai mancat nimic ci doar am tras la masea ... Este o experienta deosebinta ........ alcoholic.gif Da am rezistat pana la sfarsit, adica pana a zis profu ca suntem liberi ..... adica in total cam una ora..

P.S. Am vazut si Muzeul ala de la MIna Minovici .... Spookie ...... 124.gif
SOR
tareee
smile.gif))
una bucata bunic pierdut si gasit in mina... semnati aici ! smile.gif))
tatabobu
Ala, Costi. O vizita acolo si toata viata nu-ti mai trebuie sa intri in tunelul de metrou fara echipament corespunzator, adica fara sa ai un metrou in jurul tau wink.gif
einstein1984
Eu as vrea si niste poze facute din cabina mecanicului (sau e sofer)de metrou . Cred ca arata prea misto. Are cineva matusi in metrorex?
clr

Nastase?
kire
in mare parte graffurile de pe metrouri sunt date in tuneluri pe liniile anexe unde sunt oprite metrouri.
luati filmul acesta de aici. se vede la inceput cam cu e prin tunel
http://www.writepower.sk/videos/data/001/v...07bucharest.wmv
sunt niste baieti de afara care au dat la noi la metrou. are 15 mega
13nov
QUOTE(nairam @ 25 Jan 2006, 17:30)
Aaaa La Mina aia Minovici ..... Am fost eu .... In vizita .... , cu ocazia orelor de practica efectuate la facultate la cursul de medicina legala .... Si am asistat si la o autopsie sau necropsie (desi am promovat examenul inca nu stiu care este diferenta)... Concluzia este urmatoarea:
Mai bine mergeti in Mina de carbuni, in mina de petrol, in mina de pix, pe tunel la metrou pe unde vreti voi da numa sa nu ajungeti la Mina Minovici .... Nici macar ca spectatori ....
Eu dupa Mina Minovici, doua zile nu am mai mancat nimic ci doar am tras la masea ... Este o experienta deosebinta ........ alcoholic.gif Da am rezistat pana la sfarsit, adica pana a zis profu ca suntem liberi ..... adica in total cam una ora..

P.S. Am vazut si Muzeul ala de la MIna Minovici .... Spookie ...... 124.gif
*



Si eu am trecut prin aceeasi experienta dupa ce am asistat o ora jumate la autopsie. Dar muzeul e chiar interesant si chiar iti deschide ochii cat de aproape de moarte esti in fiecare zi. Faza nasoala la autopsie e mirosul de intestine si de cadavru care nu e foarte indepartat de cel de prin macelarii. Nu prea iti mai surade friptura pentru o buna perioada de timp.
alex275
Ai dracu' distrusii!!! (filmul din metrou)
einstein1984
Ce as bate la ei!!!!!!! Ca la fasole! Au terminat metrourile la ei si au inceput cu ale noastre. Sa faca grafiti la ei in casa, nu pe geamurile metroului romanesc. Barem nu au inceput cu ramele alea noi.
steph
si eu as vrea sa ma plim o noapte pe la metrou.

uitati-va lafilmul Creep si mai vb. pe urma de metrou biggrin.gif

Heading home late one night after a party, Kate falls asleep while waiting for her train. She awakens to find herself trapped in the London underground, with all the doors locked for the evening. While being attacked by a co-worker who has followed her, a mysterious unseen creature drags him away and kills him. This begins a terrifying ordeal, as Kate and a young homeless couple are stalked through the dark tunnels by something dangerous with payback on its mind.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.