Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Adoptie pisoi URGENT!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
GunX
Ajutati-ma cat se poate de repede sa gasesc pe cineva sa ia niste pisoi si pe mama lor, macar temporar, pana se gasesc niste doritori sa-i adopte. Micutii sunt programati deja la eutanasiere, dupa extrem de multe chinuri si cautari, in urma carora nimeni nu i-a vrut, din nefericire. Motivele sunt medicale - alergie cu crize crancene, la un pas de stopcardiac prin sufocare. A ajuns sa se puna problema de catre doctorul alergolog ca bronho-dilatatorul folosit ca sa supravietuiesti da dependenta si te poti sufoca dupa aia fara nici un motiv pe strada, daca nu il iei in continuare....cam atat de grava e situatia.

Saracutii sunt veseli si jucausi, habar nu au ce probleme provoaca si ce ii asteapta in cel mai scurt timp...

Multumesc!!
driverx
Tocmai vroiam sa fac un topic cu link catre softpedia smile.gif
GunX
Situatia este cat se poate de dramatica ... daca s-a ajuns sa se puna problema omorarii lor fara dureri, doar ca sa nu fie aruncati in strada, pe gerul asta....

Nimeni nu-i vrea desi sunt atat de cuminti si fac numai la ladita lor, in schimb primim 1 mil de sfaturi, impresii ,pareri si alte vorbe goale care nu ajuta la nimic.
asarban
Ce sunt motani sau matze?
GunX
Matze. De fapt matza, intre timp s-a mai ivit o promisiune sa dau una din doua maine...
driverx
Vezi ca aici nu se accepta IRC. Dar nu iti dau report, ca sa facilitam gasirea de adapost la ghinionistii aia cu blana.
mil
varsta si sexul pisoilor...sunt intarcati, par destul de mari, spune-ne si cartierul te rog.

Poate daca e mai greu sa ii dai la pachet...cu pisica cea batrana...scoate-i pe scara blocului deocamdata...nu-i omora...ca iti pare rau dupa.

Alergiile desi mai rare in RO fac prapad in occident...astea sunt simptomele: sufocare din senin si alergologii care fac averi. Nu au nimic pisicile...sunt alergii la polen...la matase...etc.

Dar cu Dumnezeului te-ai procopsit cu pisica fiind alergic. Nu ti-ai dat seama pana acum?
GunX
Pisica exista pe vremea cand se locuia la casa. Odata cu mutatul la bloc a trantit biata de ea 4 pui. Motan iresponsabil, care a aburit-o si dupa aia nu a mai vrut sa stie de nici o responsabilitate.

Cartierul este Berceni. Mai intai macar sa dau pisoii mici.

Din pacate e testata problema cu alergia. Numai in prezenta lor apar crizele.
cosmin_m
Daca e pericol mare cu alergia poti sa-i duci la un centru pana reusesti sa-i dai pe undeva.
Exista astfel de centre -pensiuni pentru animale- unde isi duc oamenii animalele de casa cand pleaca in concedii de ex.
Nu stiu cat costa insa, nu poate fi prea mult.

Eu mi-as lua o zi libera si cauti prin satele astea mai din sud o babuta saraca, ii dai pisicile, mancarea aferenta si 2-3 sute de mii pe luna. Faci un bine si la baba si la mate.
madalina
Temporar (o luna -doua) poate tine sora mea pisoii.
mianna
QUOTE(cosmin_m @ 26 Jan 2006, 00:29)

Exista astfel de centre -pensiuni pentru animale- unde isi duc oamenii animalele de casa cand pleaca in concedii de ex.
Nu stiu cat costa insa, nu poate fi prea mult.




cuvantul "mult" are semnificatii diferite pentru diverse persoane. 100.000 de lei/zi + mancarea cum ti se pare? (ca sa nu se inteleaga altceva, asta era tariful unei pensiuni in septembrie - daca nu s-o fi scumpit intre timp). la asa pret, mi se pare mai viabila gasirea unei persoane cu suflet bun si conditii optime pentru pisicute, cheltuielile de hrana si intretinere ramanand in sarcina actualului proprietar.
driverx
GunX

Stupid me.....am uitat. Baga repede anunt la www.animale.ro
GunX
Problema e aproape rezolvata. Eu si pisoiasii va multumim mult de tot pentru suport.
Lexy
Am facut rost si eu de o stapana care vrea un pui de pisca maidaneza. Mai e available?
GunX
check Private Msg
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.