Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor faza lunga aprins
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
TudorMarian98
Buna dimineata!
Am si eu un logan 1 din 2010 si am urmatoarea problema:

Am constatat nu de mult caci una dintre mufele farurilor s-a topit efectiv si am un scurt pe martorul de la faza lunga. Bun.. am zis sa schimb mufele si odata cu mufele si becurile.. am luat mufe de ceramica ca am inteles ca sunt mai bune, le-am montat cat de bine am putut pentru a avea faza scurta si lunga (cum este normal, mi-a luat ceva sa identific firele care cum sunt) le-am montat, am schimbat si becurile si ele functioneaza ok, doar ca nu reusesc sa scap de martorul de la faza lunga din bord... am desfacut mufele, am crezut ca am facut ceva gresit, dar degeaba... martorul nu dispare.. am schimbat becurile, am curatat firele etc.. degeaba...
Acum intrebare, ce pot face? De ce nu dispare acest martor din bord? Multumesc si stima!
einstein1984
Sigur nu ai si blocul de lumini topit? Da jos cochielel de sub volan, 2 torx T20 si uita-te.
TudorMarian98
QUOTE(einstein1984 @ 9 Feb 2022, 09:35)
Sigur nu ai si blocul de lumini topit? Da jos cochielel de sub volan, 2 torx T20 si uita-te.
*


Salut. Am desfacut si am aruncat un ochi la blocul de lumini, dar nici vorba de mufa topita sau fire topite..
torquemada
Era vorba de blocul de lumini (interne topite) nu mufa ce intră în el
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.