Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Actualizare media nav
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
Lucianvb
Pt media nav 4.0.3 se poate face update?
Gil26
Da, se poate, din cate stiu ultima versiune MediaNav1 Standard disponibila este 4.1.0, poti sa o gasesti pe net (cred ca o mai am si eu salvata pe undeva), grija insa sa urmezi\respecti toti pasii pentru update.
Lucianvb
Mulțumesc
Gil26
Daca nu gasesti pe net ti-am urcat o arhiva pentru MediaNav Standard1 pe: Link arhiva MediaNav MN1
Contine diferite versiuni de firmware inclusiv 4.1.0, un fals upgrade 4.0.0, utilitarul TotalCommander si USB Depanare MN1 (cu multumiri @ Neek).
Recomand cu caldura inainte de toate un back-up al sitemului (StorageCard1 si 4), versiunea sistemului este data de fisierul "version_info.txt", grija si atentie cand\cum se face update-ul cu upgrade.lgu (se gasesc destule tutoriale detaliate)
Lucianvb
Mulțumesc, am găsit 4.1.0 și a mers!

21 Feb 2022, 18:35:
Hărțile se pot actualiza din alta sursa decât toolbox-ul de la Dacia,pt ca eu le am din 2013 după actualizarea la 4.1 0?
Gil26
Da, harile se pot actualiza si din alte "surse" (la liber) decat cele oficiale, tocmai de aceea ti-am pus si cele doua utilitare pentru "actualizari", eu am acum Here 2021 Q2 si TomTom 2021.06 (folosesc destul de des MapChanger functie de necesitati).
Lucianvb
Mulțumesc pt amabilitate!

21 Feb 2022, 23:40:
Mulțumesc pt amabilitate!
Gil26
Pentru putin, oricand cu mare drag, iar daca nu gasesti hartile sau ai nevoie de orice alte informatii le poti cere pe forum (inca nu ai nr. suficient de posturi pentru a trimite PM).
dainese1100
QUOTE(Gil26 @ 21 Feb 2022, 22:38)
Da, harile se pot actualiza si din alte "surse" (la liber) decat cele oficiale, tocmai de aceea ti-am pus si cele doua utilitare pentru "actualizari", eu am acum Here 2021 Q2 si TomTom 2021.06 (folosesc destul de des MapChanger functie de necesitati).
*


up.gif
Lucianvb
Dacă poți, te rog, sa pui un tutorial m-ar ajuta foarte mult🙂!
Gil26
Atasat cateva capturi dintr-un tutorial mai vechi despre back-up, actualizare harti pentru MN2 cu Total Commander-TTCMD (pentru MN1 se foloseste utilitarul si fisierele corespunzatoare versiunii de Medianav).
PS: desigur ca acum as face altfel acest tutorial (dar nu prea mai am timp pentru asa ceva), sper insa sa fie de folos.
bianca25
Buna,

Reusesti sa ramai conectat la Media Nav?

Am Sandero 3 si ma conectez din AppelCarPlay, doar ca dupa maxim 10m se deconecteaza. am incercat cu mai multe cabluri si e aceeasi poveste.

Multumesc!
DFA
Sunt MULTE motive pentru care un iPhone pierde conexiunea cu mașina..., de la cablu, versiune iOS, uzură mufă USB mașină, cablaj mașină, etc.

Uite detalii pe Wiki - http://logan3wiki.wikidot.com/wiki:problem...ultimedia#toc20

Sunt utilizatori care au demontat unitatea multimedia și au înlocuit temporar modulul USB de pe mașină cu un cablu miniUSB-USB-A mamă și brusc deconectările au dispărut...
NeeK
QUOTE(bianca25 @ 15 Jun 2023, 08:02)
Buna,

Reusesti sa ramai conectat la Media Nav?

Am Sandero 3 si ma conectez din AppelCarPlay, doar ca dupa maxim 10m se deconecteaza. am incercat cu mai multe cabluri si e aceeasi poveste.

Multumesc!
*



Ti-am raspuns in celalalt topic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.