Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ștergere cont
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
Pages: 1, 2
sinaxis
Doresc să-mi șterg contul. Am tot contactat admin degeaba. Oricum mi se pare nasol că membrii nu pot ei înșiși să-și șteargă contul. Cum procedăm?
AR-18-MOS
Post și rugăciune! Cu credință se poate orice!

Andy_ACS
QUOTE(sinaxis @ 18 Feb 2022, 19:14)
Cum procedăm?
*



Din pacate nu iti vor sterge contul, motivul invocat este ca daca se sterge contul + postarile aferente vor ramane diverse discutii (la care ai participat si tu) incomplete si posibil fara sens.
In general ce pui pe net e extrem de greu sa mai stergi cu adevarat vreodata.
dacotec
As vrea sa aduc atenției colegilor de forum o nedreptate făcută userului ali3n_cop care a fost suspendat de pe aceste meleaguri virtuale un an de zile, pt un motiv pe care încă nu îl înțeleg.
Îmi dau seama că contextul actual este destul de antirusesc, dar nu cred că el a făcut vreo propaganda rusă când a întrebat ce războaie au cucerit singuri americanii.
Consider că moderatorul os a făcut abuz de putere și îl rog să își reanalizeze decizia și să anuleze acest ban.
Sa nu uitam că toată discuția a avut loc în Cafenea, in topicul care se referă la Istorie, lucruri pe care nu le-am învățat la școală...in acest caz părerea fiecăruia poate aduce un aport la lămurirea unor evenimente care sunt oficial prezentate ușor diferit fata de realitate.
cj98czh
am primit pe PM intrebari de la useri, personal habar nu am pt. ce si de la cine .. am inteles doar ca a fost pe DC pb.

ce s-a intamplat?

L.E. am citit acum pe DC, ban dat de-a tranta .... si pe o perioada .. de-a tranta, parerea mea.
dacotec
Și e corect așa ceva? Regulamentuk de la Cafenea spune destul de clar că ideile pot fi combătute tot prin idei, nu prin excludere definitiva.
Sectiunea Cafenea are parte de un statut preferential in sensul ca moderarea se face mai lejer. Ca urmare a acestei reguli, la Cafenea nu se vor sanctiona mesajele care nu sunt la subiect sau mesajele fara un continut real. Se vor sanctiona in schimba mesajele care nu respecta regulile 2c, 2d, 2e, 2k.

c) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj necivilizat si/sau obscen, antisemit sau rasist.
d) Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip "mirc" (daka, k, lol etc.) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc. Punem accent pe calitatea mesajului (atat din punct de vedere al continutului cat si ca mod corect de redactare in limba romana) si nu pe "cantitatea" sa. Mesajul va fi scris, la alegere, cu sau fara folosirea diacriticelor.
e) Nu este permis atacul la persoana. Nu atacati persoanele ci ideile lor.
k) Nu se accepta postarea de link-uri catre alte site-uri cu scopul de a face reclama. Totusi se accepta link-uri atunci cand firul discutiei o cere.

bucatzel
Amu' ce pot sa zic, domnu' politai intergalactic o fi calcat pe nervu' cuiva, ce pot sa zic. Nu poti sa sari de la "vaccinisto-sceptic" la "rai dom'le americanii" si sa fie toate roz pe planeta.

Si nu-i exclus definitiv, decat daca cumva se stinge forumul de tot.
dacotec
Cred că un an de zile șterge orice fel de simpatie sau atracție fata de o comunitate online, adică nu vad de ce ar mai reveni.
Daca chiar a greșit, cred că merită să i se dea un warn și să i se șteargă postarea, așa...hai sa ne arătăm mușchii și să discutăm toți doar ce ne e permis de anumiți moderatori, nu de ceea ce e trecut în Regulament.
Eu pe omul asta nu l-am văzut niciodată, nu îl cunosc personal...dar daca intru pe acest forum o fac pentru că vreau sa cunosc cat mai multe păreri bine argumentate astfel încât decizia mea finala sa fie cat mai bine susținută de dovezi, și nu de un trend de moment.
miki
De Han Solo ai auzit¿
Ca nu-mi aduc aminte să fi sărit în sus cînd a primit un ban mult mai aiurea
dacotec
Recunosc, nu am auzit...a sărit cineva sa îl ajute, daca merita ajutat?
Habba
Eu zic sa nu plangi la mormânt străin. Te agiți inutil.
Aliencop si-a căutat-o de prea multe ori. Acum, ca și-a găsit liniștea sa-l lăsăm sa se bucure de ea.
meganus_bicorpus
Pare mai mult o răzbunare decât o respectare a unui Regulament...la așa ceva am ajuns??
bucatzel
Oooo, daaaaa, os, care n-a mai scris nimic pe forum de cativa ani, si-a dat deodata seama ca trebuie sa se razbune pe militianul intergalactic.

Asta era veriga lipsa.
sorin1983
Pai si cum modereaza? Ne urmareste din umbra? Sta cu radarul in tufis?
Gil26
cam asa:
QUOTE(os @ 26 Feb 2022, 17:24)
Fiindca n-am putut sa fiu activ cat s-ar cere, n-am mai actionat in nici un fel de multa vreme. Insa: propaganda ruseasca, mai ales acum, nu. Toa'su al****cop e dezactivat pentru un an. Sa traiasca la el acolo la mama Rossia.
*


dupa asta:
QUOTE(os @ 27 May 2019, 14:53)
@ady77: nope. Eu cred ca discutia oe teme sociale sau politice este benefica, inclusiv cand devine ceva mai contondenta.
*


dacotec
Eu cred că administratorii forumului sa ia masurile necesare pentru ca astfel de abuzuri sa nu se mai întâmple iar colegul ali3n_cop sa fie readus printre noi.
In afara de o vendetta nedreaptă nu vad nimic altceva , nici propaganda nici dezbatere de idei...ura personala și cam atât!
einstein1984
Os mai intra pe forum?
dacotec
nu mai intra..si-a facut treaba... down.gif
vallixx
QUOTE(meganus_bicorpus @ 27 Feb 2022, 15:47)
Pare mai mult o răzbunare decât o respectare a unui Regulament...la așa ceva am ajuns??
*


NU pare, fix asa este. Si este de tot rahatul.

Si oricum, trebuie facuta un pic de curatenie pe forum, avem moderatori care nu au mai intrat de ani.

Liviu - 2016
Hellcat - 2017
A l e x - 2017

etc......
maho
Razbunare pt. ce? Daca ma uit pe ultimele postari ale lui Os, in afara de cea incriminata, ultima a fost in 10 nov. 2020, penultima in 16 mai 2020... si in niciuna n-a avut ceva de impartit cu cineva.
vallixx
Razbunare pe Alien_cop....pentru ca a avut "tupeul" sa aiba pareri diferite de trend.
meganus_bicorpus
Daca erau niste ineptii spuse pe aria tehnica, nu as fi comentat nici eu, dar daca omul si-a exprimat parerea in Cafenea intr-un loc in care chiar regulamentul stipuleaza ca fiecare isi poate exprima ideile atat timp cat nu face atatc la persoana..cred ca os si-a incalcat grav statul de moderator impartial.
Nu poti sa te afisezi cu un avatar comunist si apoi sa declari ca altii fac propaganda rusa.Si pana la urma , de ce sa nu faca lumea orice fel de propaganda ar fi, atata timp cat informatiile sunt reale.Cu totii cred ca avem aceeasi parere, ca si rusii si americani sunt cam la fel de buni/rai si la fel de mult le pasa de binele nostru general.
Daca ali3n_cop chiar facea vreo greseala, merita dat un avertisment si doua bice virtuale in topicul de cafenea, asa pare ca s-a vrut reducerea la tacere a unui user care chiar avea ceva de spus.
bucatzel
Vad ca multi pe aici ii deplang starea politaiului intergalactic.

Jur ca nu pot intelege de ce duce lumea lipsa unui troll in asemenea hal, care mai si minte fara sughituri, dar no, fiecare cu masochismele lui.

In fine. Daca chiar credeti ca a fost abuzat, cred ca stiti ca singurii care au dreptul sa schimbe decizia unui moderator sunt adminii.

P.S. @meganus_bicorpus. Daca aia e tot ce ai inteles din avatarul lui os... blink.gif
vallixx
Cu ce anume a mintit?
einstein1984
Avea el ceva de zis, acuma nu pot sa zic ca formul e un loc mult mai rau fara el.
vallixx
Nici fara tine n-ar fi mai rau. Nici fara mine.....sau altii.
Dar nu asta era ideea.
bucatzel
QUOTE(vallixx @ 28 Feb 2022, 12:28)
Cu ce anume a mintit?
*



Asta e un exemplu dragut. Se intampla sa am biroul fix langa muol. Si desi preponderent lucrez de acasa, in saptamana aia s-a intamplat sa lucrez de la birou, si in consecinta, mancat in mall, parcat in mall, daca tot is p-acolo, hai sa-mi iau o pereche noua de chiloti, sa am si eu doua, samd.
Si in consecinta, toata saptmana aia m-am invartit de nush'cate ori prin mall. Si nu s-a intamplat o data sa vad vreo intrare fara un agent de paza care sa scaneze QR-urile.

Dupa care ajung seara acasa si citesc asta.

QUOTE(ali3n_cop @ 15 Feb 2022, 18:20)
Sunt in Timi...nu vrea nimeni sa ma controleze la intrarea in mall laugh.gif
*



M-am amuzat foarte, pe la 6 ieseam si eu din birou, si ca sa ajung mai iute la locul de parcare, scurtam fix prin Mall, unde ce crezi ca a trebuit sa fac?

So... there's that. Am dubii majore ca vorbim de un caz exceptional.
meganus_bicorpus
Nu plang neaparat disparitia unui user, ma deranjeaza idee de nedreptate.Pe de alta parte, daca urmaruim economia formului, nici prea multi useri noi nu au mai aparut, demografic suntem ca si Romania, cu spor negativ..zic eu.
vallixx
Excat despre asta e vorba. Nu ma cunosc cu Alien_cop, nu suntem amici deci nu vreau sa- i iau apararea in mod special lui....ca am eu bucurii la el. Dar nu e corect felul si motivul pentru care s-au facut "demersurile".

Acum, apropo de ce zicea bucatzel.....si mie mi s-a intamplat sa nu fiu controlat de de QR de mai multe ori. Cel mai recent, chiar ieri.....

Ca el o fi mintit sau poate chiar asa i s-o fi intamplat, nu stiu. Dar chiar si daca a mintit, asta nu poate fi incardrata la fake news, pentru ca nu a zis "la mol nu se verifica QR", ci a zis ca el nu a fost verificat. Deci e un caz particular. Asta ca sa nu mai zic ca regulamentul nu trateaza ideea de imprastiere de informatii false......dar hai ca zicem ca bunul simt zice ca nu-i ok.

Dar nu despre asta a fost suspendarea.
meganus_bicorpus
daca majoritatea e de acord ca suspendarea nu e corecta...cum facem sa il aducem inapoi?
bucatzel
QUOTE(vallixx @ 28 Feb 2022, 13:03)
Dar chiar si daca a mintit, asta nu poate fi incardrata la fake news

*



Pai daca ne-ar fi zis ca o are de 30 cm, nu. Ca nu cred ca isi doreste nimeni sa ajunga cucu' militianului intergalactic la stiri.

Pe de alta parte, cand scrie ce-am citat mai sus... cam da.


In fine, daca voi vad ca nu v-ati agitat, am trimis eu un mesaj catre un alecs, in caz ca vrea sa-si exprime paerea.
vallixx
I-am trimis si eu PM acum mai bine de o ora......
R19/16v
QUOTE(meganus_bicorpus @ 28 Feb 2022, 13:24)
daca majoritatea e de acord ca suspendarea nu e corecta...cum facem sa il aducem inapoi?
*



Nu-i democratie.

Read this.
meganus_bicorpus
Pai și care este soluția moderatorilor?
Gil26
Benevolent dictatorship.... intrebare.gif nedumerire.gif
wolfin
sa nu exageram.

ca a mintit ca nu a mintit...trol ..netorol.....e chiar irellevand in situatia actuala.

problema este daca ai opinii idioate..considerate de majoritatea asa..trebuie exclus?

ps am vazut chiar recent ... moderatorii au schimbat decizia..una meriatata...si a fost reprimit in sanul reno/dacia...
deci exista precedent tongue.gif
in fine.. nu il mai citez pe ratiu..avand in vedere ca nu e democratie aici tongue.gif
meganus_bicorpus
Eu nu sunt de acord cu așa ceva! Înțeleg că trebuie să fie moderatori care sa aplice regulamentul dar nu sunt de acord ca aceștia să își exercite puterea după bunul plac și cu măsuri abuzive pe care nu le pot explica.
Daca in așa ceva s-a transformat acest forum, rog frumos moderatorii sa îmi șteargă contul, nu mai vreau sa fac parte din aceasta comunitate.
wolfin
nu se poate sterge !!!! tongue.gif

poti face o clona in schimb icon_mrgreen.gif si problema rezolvata.

PS sa nu faci asta mad.gif
bucatzel
QUOTE(wolfin @ 28 Feb 2022, 14:12)
poti face o clona in schimb  icon_mrgreen.gif si problema rezolvata.
*



radmasa.gif
wolfin
ar trebui sa iei un warn...regulamentul spune clar sa nu dai quote la postarea anterioara biggrin.gif

LE. sa imi zici cand ma joc cu focul blush.gif
bucatzel
QUOTE(Regulamentu')
g) Este interzisa citarea integrala a ultimului mesaj (post) dintr-un topic. Se pot da doar citate partiale din ultimul post, atunci cand necesitatea discutiei o impune. Este recomandata evitarea citarii posturilor anterioare (exceptie facand ultimul post) aflate la mica distanta (2-8 posturi), putand fi utilizata adresarea directa catre un alt utilizator. Atunci cand situatia o cere este de dorit a se utiliza citate partiale la obiect.
einstein1984
El vrea sa ii stearga contul nu sa-l baneze definitiv. Desie ra tare sa avem si un meganus tricorpus
wolfin
am citit regulamentul in 2005....nu se pune..am circumstante atenuante.

@bucatzel ...oricum apreciez interventia de saptamana trecuta up.gif
vallixx
QUOTE(einstein1984 @ 28 Feb 2022, 14:43)
El vrea sa ii stearga contul nu sa-l baneze definitiv. Desie ra tare sa avem si un meganus tricorpus
*


Deci bicorpus e clona a lui onecorpus? biggrin.gif

Auzi meganus, esti clona! Baaaan!
Gil26
QUOTE(einstein1984 @ 28 Feb 2022, 14:43)
...Desie ra tare sa avem si un meganus tricorpus
*


Chiar si intr-o "dictatura binevoitoare" asta nu cred ca "suna" prea bine... down.gif
wolfin
mai tamango....(un fost user reno...trecut la suzuki tongue.gif )

glumim omule
Gil26
radmasa.gif biggrin.gif
meganus_bicorpus
Eu va mulțumesc pentru suportul vostru!
Pt mine a fost o chestie de principiu, mă enervează sa vad o nedreptate și eu să închid ochii ca și cum nu ar fi nimic!

Și poate meganus_eresus nu suna chiar așa rău! Doamne-ajuta!
R19/16v
Cine esti tu sa stabilesti ce-i drept si ce nu?
wolfin
Clona
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.