Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reduceri pentru membri
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
florindu
In mall, la cafeneaua Roc-a-fella se vor acorda reduceri (15-20%) membrilor cluburilor dacia/reno/ford.

De asemenea, in foodcourt se acorda reduceri pentru elevi/studenti (intre 10-25%) la unele locatii. Aceste reduceri vor fi valabile si pentru membrii de mai sus.

Vineri (pe 27) la 18.30 cei de la reno se intalnesc fata la palat, dupa care vin in mall, la Roc-a-fella, pentru detalii.

Nu este implicat in nici un fel forumul, ci sunt avantaje acordate membrilor. Deci oricine doreste sa participe este bine-venit.
driverx
Pai....in topic description scrie....pentru ieseni.
bertro
si cum dovedim calitatea de membru? se da carnet de partid? smile.gif
(prima intrebare e la modul cel mai serios).
dacicuss
chiar asa...mi-ai luat-o inainte cu intrebarea...ceva semne secrete ca masonii?..imbarligari de degete?....cam departe iasi-ul...moaaama ce as da iama la KFC 38.gif
florindu
1. reducerile sunt valabile pentru toti membrii, indiferent de resedinta;
2. de asta ar fi utila o intalnire, pentru a stabili care va fi modalitatea de identificare a membrilor - eventual tiparirea unor carduri, contra cost, de cineva care are unde sa faca treaba asta
3. reducerile in foodcourt vor fi acordate doar de anumite locatii (acolo unde exista incheiata o conventie in acest sens)... KFC si chinez deocamdata nu!
dacicuss
tiparirea unor carduri contra cost? blink.gif Pai nu s-ar putea sa iesi mai scump decat fara acea reducere? Adica mai bine te indopi incognito? Sau reducerea va fi permanenta?
Uite mai simplu: fiecare se prezinta cu username-ul si parola pe o hartiuta si le da la verificat ! radmasa.gif
bertro
[offtopic]eventual dau jos de pe masina luneta cu sticker-ul daciaclub si il prezint vanzatorilor tongue.gif [/offtopic]

ontopic: ideea cu cardurile e ok. dar probabil s-ar gasi amatori sa le falsifice. dai un ban o data, dar te scoti din reduceri. O solutie ar fi alcatuirea unor liste cu membrii, care sa fie introduse in baza de date a comerciantilor. dar si asta implica logistica si batai de cap smile.gif Oricum, salut initiativa.
florindu
Reducerea va fi permanenta.

Cardul/legitimatia/insigna/cravata de membru sunt necesare pentru a primi un tichet de reducere de la centrul informational de la intrarea in Iulius Mall. Asa functioneaza sistemul: cei care au dreptul, primesc un tichet pe baza caruia locatiile (cele care au acceptat sistemul!) aplica reducerea de pret - e valabil pentru foodcourt!
La Roc-a-fella e negociat direct cu patronul, care doreste, in viitorul apropiat, sa emita carduri de fidelizare pentru anumiti clienti. Pana atunci, vom gasi o solutie vineri.

In ceea ce priveste cardurile, cineva dintre noi, care are unde, poate face asa ceva, contra cost, eventual. Cat poate costa un plastic simplu, inscriptionat?
horiajam
ti-am trimis un link pentru un exemplu si detalii in ceea ce priveste cardurile
nu am pus aici pentru ca este de pe alt forum .. si nu stiu daca se considera reclama... mellow.gif


Bafta
argon
Cum dovedesti ca esti membru?si eu vreau card dry.gif

Ar fi mai utile reducerile astea la servicii pentru auto, ca nu ma incalzeste cu nimic ca imi reduce pretul la o cafea de 60 000 la 54 000 blush.gif
horiajam
cred ca cel mai usor ar fi cu carduri.
Pe ele sa scrie nume, id/nick , numarul membrului ..

E o idee, nu ?
Como
QUOTE(argon @ 26 Jan 2006, 14:26)
Cum dovedesti ca esti membru?si eu vreau card dry.gif
*



Sau ca n-ai ban pe IP? Sa fie reducere invers proportionala cu warn level, sa ajunga la toata lumea. Sa vina fiecare cu luneta cu stickeru' lipit si cu IP-ul dupa el (sa se vada banu'), si cu avataru' in buletin.

Eu cred ca va legati la cap fara sa va doara. Mai bine face Iulius Mall un card de fidelitate si incepe sa-l distribuie in cerc restrans (macar pentru inceput).

Iar daca unii sunt amici si in viata reala, cred ca se intalnesc cu draga inima si fara reduceri la cafea.
argon
QUOTE(thecagero @ 26 Jan 2006, 14:30)
Sa fie reducere invers proportionala cu warn level, sa ajunga la toata lumea.
*




La cat warn aveam eu la un moment dat imi indexau pretul la cafea...
paulp
Florin, o sa incerc sa ajung si eu vineri sa va salut (si sa ma dau oleaca cu Focusu pe gheata aia wink.gif). Din pacate vinerea seara pentru mine e cam incomod, ca abia ies de la job, si ma asteapta puradelu acasa sa-l execut ca nu si-a facut lectiile smile.gif
florindu
In activitatea de emitere/gestionare a cardurilor nu ma pot implica dintr-o acuta lipsa de timp. Eu am facut vorbele pe aici, pentru restul activitatilor astept idei.
florindu
Teoretic nici eu nu am timp, dar pentru o cafea... intotdeauna se gaseste!
Maxim juma de ora am si eu la dispozitie, altfel risc sa mananc rece o saptamana si sa dorm in garaj... E vineri seara, e adevarat.
florindu
Am reusit sa termin legitimatiile pentru reduceri.
Pe baza lor se obtin de la Centrul informational tichete de reducere la Foodcourt. Locatiile care participa au afisate la loc vizibil reducerile pe care le acorda.
La cafeneaua Roc-a-Fella reducerea se obtine pe baza legitimatiei.

Trebuie identificat modul in care vor fi distribuite...Cel mai sigur ar fi sa existe o lista nominala a membrilor la Centrul informational. Intrebarea e cine face lista? Eu o astept pe mail...

Legitimatia arata asa:
[attachmentid=19958]
florindu
Am rezolvat, pentru moment, problema:
Legitimatiile pot fi obtinute de la Centrul informational, de la intrarea in mall.
Ma bazez pe faptul ca vor afla doar membrii, asa ca impostori nu vor fi (prea multi).
In felul asta chiar si cei care nu sunt in Iasi, dar trec pe aici, pot sa beneficieze de reduceri.

Ar fi bun un poll, sa identificam persoanele care si-au luat legitimatiile. Face cineva o contabilizare?
Manuel
Pastrati una si pentru je.
Florindu, multumim. Chit ca nu stiu care-i Roc-a-fella, da' nimeresc eu smile.gif Pana acuma, faceam pit stopul la Mado.
florindu
Roc-a-Fella e cefeneaua cu canapele galbene, de la etajul II, la balustrada.

Pentru obtinerea legitimatiilor vor trebui oferite la centrul informational unrmatoarele: ID, adresa de mail, certificat de inmatriculare.
In felul asta ne limitam doar la membri.
Ce ziceti, e OK?
stuiberv
E ok.
Cand ajung prin mall am sa iau si eu.
Manuel
E ok!
Abia astept s-ajung si eu ca n-am mai fost de-un veac.
bertro
pana la urma s-a depus o lista cu membrii (ca stii tu, vorba zboara repede la romani cand e de reduceri)? trebuie doar sa le arat certif sau sa duc o copie?
florindu
E suficient de artat certificatul, mentionat ID-ul si adresa de mail.
xman2000
florindu multumim pt ajutorul acordat wink.gif . Gest frumos.Jos palaria stimabile....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.