Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Probleme tehnice - Dacia Duster
DanyLeo87
Buna seara,am si eu o problema cu Dusterul meu,am ramas in drum pe autostrada din Austria,abia am reusit sa urc dealul in drum spre Viena pur simplu nu avea putere eram in treapta a 4-a,tremura motorul am avut noroc ca am reusit sa intru intro parcare in apropiere.
Cand am intrat in parcare l-am bagat in gol,am luat piciorul de pe ambreaj si mi-a murit motorul.Am reusit sa il aduc in Romania la un mecanic,nu gaseste problema a verificat injectoarele si zice ca nu are probleme,a verificat si presiunea de la pompa de motorina,astazi l-am sunat mi-a zis ca merge in 2 pistoane.
Aveti idee ce probleme ar avea,s-au vi sa intamplat si voua de genul?
Va multumesc de inainte unsure.gif wacko.gif
stolniceanulucian

Banuim ca ai diesel,

Poate fi EGR, filtrul de particule sau orice altceva.
Contrar crezului popular Dacia nu mai este acea masina simpla care poate fi reparata de orice nea Costel.

Mergi la o reprezentanta Dacia, fa o diagnoza si apoi mai poti afla pareri.

rue
Daca scrieți și motorizarea, km, daca o aveți de multi ani etc, poate e mai ușor de înțeles.
DanyLeo87
Motor 1.5 Dci 172000 km


11 Jul 2022, 23:45:
Il am de 1 an jumate
einstein1984
in loc sa mergeti la "un mecanic" mergeti la unul care stie sa faca o diagnoza, sa ia o compresie.
Dieselul poate fi de 90 sau de 100 cai, difera injectia;
DanyLeo87
Este de 110 cai


12 Jul 2022, 12:59:
O sa merg la o reprezentanta,poate reusesc sa dea de problema,va multumesc!
Saint666
Daca sunteti din Bucuresti exista inclusiv pe forum anuntul unui om foarte priceput in asa ceva (injectii dar si diagnoze). Il recomand 110%.
Gil26
up.gif si eu il recomand pe colegul de forum din Bucuresti pentru diagnoza, are experienta, cunostintele, dispozitivele, etc...necesare, dar daca ne uitam la semnatura \profilul initiatorului cu numarul de inmatriculare nedumerire.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.