Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Umflatura tabla de la un șurub
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
Andrei Bebbyno
Salutare!
Sunt nou pe aceasta platforma și vin și eu cu o problema la care sper eu ca ma puteți ajuta sa găsesc o rezolvare .
De curând am zis sa încerc o Invenție la portbagajul mașini,am încercat sa ii fac o altfel de deschidere pe de-a dreptul,am făcut suporti costum și asa mai departe.
Montând portbagajul la loc am infiiletat un șurub mai mult și mi a (aproape ieșit ,unflat) tabla pe deasupra.
Aș vrea sa știu dacă exista vreo modalitate de reparare fără tinichigiu.
Mulțumesc mult!
dizzy
Tragi surubul inapoi, bati cu un ciocan de cauciuc pana intra. Daca intra.
Pui un abtibild deasupra
einstein1984
tabla e gaurita
stolniceanulucian

Tragi surubul inapoi, bati cu ciocan de cauciuc si mergi la Carefour unde sunt creioane corectoare pentru vopsea de masina (sunt asemanatoare cu o oja de unghii).
Pui o picatura de "oja din aia" ca sa nu rugineasca in timp si aia e deocamdata
Andrei Bebbyno
Tabla nu este găurită
einstein1984
[attachmentid=1628141870] daca nu e gaurita e intinsa bine. Scoate surubul si vezi daca merge ciocanita inapoi, eventual cu ceva drept tinut pe spate sa nu se duca pe dos, o nicovala de tinichigerie.
Andrei Bebbyno
Nu am cu ce tine contra pentru ca șurubul care o ieșit gen este de la portbagaj acolo unde am am acces.
O sa încerc sa bat cu un ciocan de cauciuc sa vad ce pot face.
Agrig
Cea mai mare sansa este sa faceti ceva ca un ochi de apa batind cu ciocanul acolo, tabla e intinsa bine de tot, o mai umflati in alta parte eventual.
Trebuie contra pe spate si se bate cu ciocan cu vif apoi se chituieste si se vopseste portiunea aia ca sa iasa STAS.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.