Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Feedback Autocobalcescu Splaiul Unirii
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
gopo2k4
Povestea e asa

Sun acum 2,3 luni sa fac programare pentru probleme mai multe stranse (asa mi-au recomandat sa fie mai multe la le facem toate odata)

Incep sa turui care sunt, ma opreste, ca restu le discutam cand ajung acolo. Se face ziua de programare (am fost programat la aproape 2 luni de la telefonul dat) sun sa anunt ca vin si ma intreaba iar care sunt, incep sa ii spun iar, si ma opreste. STAI, ca nu le facem pe toate, doar cateva , sa nu aglomerez baietii. Il anunt ca nu am stabilit asa si ca iar trebuie sa astept ina jumatate de an probabil pentru restu... Ma asigura ca nu! se rezolva! azi ajung acolo pentru restul care nu au fost reparate in prima interventie. Acum incepe caterinca... Incepe sa ma traga de urechi ca de ce nu fac la ei revizia, ca sa ma duc unde fac revizia sa fac garantia. Ii explic ca la ei aceasi manopera este dublu ca si cost. El continua ca totusi, daca nu o fac la ei, de ce sa imi repare masina. Ca nu e ok asa, s ama duc la aia unde fac si tot asa... In final am reusit sa il induplec sa programeze (imi garantase ca nu dureaza mult) pe frumoasa data de 9 ianuarie... Deci practic eu in 4,5 luni am rezolvat jumatate din probmele si uite asa se duce garantia... Am sunat la VC dacia, sa le fac o plangere (nu stiu daca o sa conteze asa mult)

Am sunat la Nesty, am fost programat peste 2 zile, fara intrebari daca fac la ei service, fara scarba, fara zeflemea... Astora cred ca de prea mult bine, se cred singurii pe tarla si isi permit!

PPS: Ca si idee, cat de jepcari sunt Aceleasi interventii la reviziei, unu la unu, Nesty 540 lei Cobalecescu 970 lei!


Cu alte cuvinte, fugiti de ei cat puteti! Sunt niste jeguri, care trateaza clientii in scarba cand e vb de garantie! Niste jepcari, fomisiti, fara pic de profesionalism!

Pacat de cei de la vanzari, sunt foarte ok. Pacat de oamenii aceia care prin modul lor de gandire, lumea va asocia cu Dacia (nu cu mizeria de la cobalcescu) acest lucru!
mirceattl
Multumesc pentru impresii, chiar eram pe cale sa apelez la ei. Atitudinea e binecunoscuta, din pacate, dar la asa diferente de pret nu ma asteptam... mellow.gif Ar ajuta sa lasi review-ul si pe Google.
adrianprodan
Eu am facut 2 revizii la ei la Logan 2 0.9tce

Aveam Dacia All inclusive.

Cel putin la ultima nu au schimbat uleiul si filtrul de ulei.

Mi-am dat seama la vreo 2 saptamani cand am vrut sa ii arat baiatului meu cum se verifica nivelul de ulei. Surpriza uleiul era negru.

Am cumparat ulei si filtru si am fost la un service de cartier. Mecanicul mi-a aratat ca nici macar scutul nu fusese dat jos. Toate suruburile erau riginite fara nicio urma de interventie.

El mi-a zis ca la cat de ruginite sunt nu crede ca s-a umblat in ultimii 2 ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.