Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema incuietoare usi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Probleme tehnice - Dacia Logan
Petru1234
Salut! Am un logan din 2008 ale carui usi din spate nu se deschideau/inchideau din cheie,le am schimbat actuatoarele si le am curatat putin cu spray de frane,le am montat, le am facut proba ambele se descuie din prima, una dintre ele se incuie greu(cateva apasari de cheie) iar cealalta se incuie 90% din timp ,actuatoarele noi cat si cele vechi se misca fluent legate la baterie, a mai intampinat cineva aceasta problema, daca scot incuietorile si le bag in degresant mai trebuie unse? Mai pot incerca si altceva?
Multumesc!
Gil26
Daca actuatoarele (cele vechi si noi) sunt OK ai verificat si tot mecanismul \ansamblul, mai ales tija comenzii de deschidere \inchidere, cele doua tije (vezi ex si atasat, dar gasesti si tutoriale mai detaliate referitoare la asta), etc. sa se miste corespunzator (mai ales la usa spate care se inchide mai greu)?
Petru1234
Mecanismul este montat bine doar ca actuatoarele nu fac fata foarte bine deoarece sistemul se misca destul de greu, a fost foarte murdar si aproape blocat cand le am desfacut,am incercat sa il curat dar am ramas fara spray de asta mi a venit si ideea cu degresantul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.