Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme instalatie GPL Sandero Stepway 1.0 Tce
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
cristio_79
Intentionez sa achizitionez un Sandero Stepway 1.0 Tce Eco G si am tot citit de marile probleme cauzate de instalatia "de fabrica" Landi Renzo si de costul ridicat al reviziilor acestui model cu GPL. Gasisem tot felul de sfaturi de achizitionare al modelului fara GPL "de fabrica" si montajul unei instalatii Tomasetto mult mai performanta si cu costuri mult mai mici.
Ma poate ajuta cineva care detine Logan sau Sandero cu sfaturi in privinta acestei motorizari?
Multumesc!
einstein1984
"mult mai performante" nu cred ca e cazul, aia AM nu are cum sa varieze avansul pe gpl fata de benzina ca alea de fabrica. Plus ca 0 garantie la motor si injectie dupa aia.
Succes.
xmisterx
Din ce am citit si eu, sigura problema la instalatia aia de fabrica ar fi senzorul de presiune GPL, eu am intrebat si la un dealer de problema asta si cica s-ar fi rezolvat prin schimbarea furnizorului.
cristio_79
Multumesc!
In ultimii 13 ani, dupa vanzarea Solenzei, Dacia nu a mai reprezentat o optiune pentru mine. Aceasta masina nu o achizitionez pentru mine, dar tot eu ma voi ocupa de ea. De aceea am dorit sa obtin niste informatii pertinente, deoarece internetul abunda de pareri mai mult sau mai putin false, subiective sau obiective.
einstein1984
Si aici la fel.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.