Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Oglinzi manuale/ Oglinzi electrice
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Sofian
Salut, am si eu un Logan 2 2018 SL plus si am o întrebare daca pot înlocui oglinzile manuale cu unele electrice, am verificat in spatele butonului de “ECO” si am gasit acolo 2 mufe care bănuiesc ca una din ele e pentru butonul oglinzilor, am auzit de la alții ca ar fi precablate si nu stiu unde in usa gasesc mufa??
alfabit
Uite niște poze cu traseul instalației electrice la oglinda electrică șofer, la pasager e similar.
Și conectorul pentru comutatorul de control al oglinzilor electrice compari cu ce ai găsit tu pe mașină

Componente : 134 comutator control oglinzi, R153 mufă conexiune instalație interior cu instalație ușă,
2231 oglindă electrică șofer.

Cauți în ușă mufa de conexiune cu oglinda, dacă găsești mufa comutator și mufa din ușă cumperi piese și te apuci de treabă.

[attachmentid=1628146091] [attachmentid=1628146092] [attachmentid=1628146093]
Gil26
Plus cea de la usa pasager (2230), o schema electrica, mufele oglinzi, demontare \montare si o vedere explodata :
ancuna
Salut, se pot modifica. Am făcut eu acest lucru săptămâna aceasta. Ai nevoie de oglinzile electrice bineînțeles și de cablajul lor pentru usa. Cablajul se conectează usor in mufa din stâlp. Ceea ce ți-am spus este pentru partea electrica. Pentru dezaburire am luat + din firul de la luneta și - din mufa din stâlp. Momentan aceasta nu merge, posibil nu am făcut ceva bine dar revin cu update.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.