Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CD player
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
St
M-am hotarat sa-mi cumpar un CD player cu mp3. Am mai multe intrebari.
1. Sa aleg o firma mai scumpa gen Sony sau una mai ieftina gen Sanyo? Tin sa precizez ca vreau sa aiba neapartat mp3 si display.
2. In martie ajung vre-o 4-5 zile la Praga, si 1-2 zile am timp sa caut dupa asa ceva. Si apoi alte doua zile la Budapesta. In aprilie ajung in Franta si as avea putin timp sa umblu dupa aca ceva..

Ce credeti ca ar fi mai bine sa cumpar si de unde? Tinand cont ca vreau sa il tin macar 4-5 ani. Unde ar fi mai ieftin? DE unde imi recomandati sa iau?

Nu e deloc nevoie de radio..

Edit. Am cautat pe forum, am gasit ceva despre mp3 player dar e altceva de cat imi trebuie mie....
Jack Daniel's
Ia neaparat de marca ! Sony e chiar OK !
St
Pai si argumente?? Ca asa nu mai intrebam...
eminescu0
ia-ti de la noi. gasesti o groaza de oferte speciale chair la playere de firma. de exemplu: CQ-C1321NE PANASONIC 399 lei la Carrefour. Prin afara tre sa ai timp a cauti si nu te gandi ca o sa coste cat o paine... poate doar daca nimeresti Magazinul si Super Oferta ! In schimb ai si acolo RedStar sau alte balarii. Eu zic sa cumperi de la noi !
crintea1949
E cazul sa-l cumperi produs de firma mama, sau de china, thailanda sau malaiesia.
Avand in vedere ca IBM se produce sub licenta in china, eu am pe solenza panasonic CQ 1321..., cumparat din carrefour. Merge CD, audio, wma si mp3.
Nu te gandi ca poti sa-l tii 4 ani, ori te ususreaza de el ciorditorii, ori poti pierde fata detasabila, ori din cauza prafului intrat in aparat cititorul de CD poate sa se deterioreze, in rest este OK
B 45 GAO
Cred ca baietii au dreptate,nu stiu daca o sa reziste 4 ani.Daca te intereseaza ceva mai ieftin, poate reusesti sa faci un compromis mai bun ar fii un VIETA.Au o fidelitate buna ,dar totusi nu sunt extraordinar de calitative in timp.
Manuel
QUOTE(crintea1949 @ 30 Jan 2006, 09:52)
E cazul sa-l cumperi produs de firma mama, sau de china, thailanda sau malaiesia.
Avand in vedere ca IBM se produce sub licenta in china, eu am pe solenza panasonic CQ 1321..., cumparat din carrefour. Merge CD, audio, wma si mp3.
Nu te gandi ca poti sa-l tii 4 ani, ori te ususreaza de el ciorditorii, ori poti pierde fata detasabila, ori din cauza prafului intrat in aparat cititorul de CD poate sa se deterioreze, in rest este OK
*



CD player portabil cu fata detasabila?
Bai frate, ce-a avansat tehnologia asta!! In rest, eu am un mp3 produs de firma tata. Ma astept sa ma tina vreo 2 ani (cica barbatii traiesc mai putin).
St
Se pare ca n-ati inteles, dacat cativa. E vorba de Cd player cu mp3, nu de Radio Cd cu mp3 pentru masina!!

Edit: Chiar nu stie nimeni mai multe de pret? Ce sanse am sa gasesc mai ieftin ca la noi?
St
..eroare. Va rog stergeti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.