Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sondaj privind internetul pe mobil
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
alex
Sunt foarte curios privind utilizarea serviciilor aditionale oferite de operatorii de telefonie mobila, in special serviciul de internet mobil. De aceea, va rog sa acordati 2 minute din timpul vostru si sa votati in acest sondaj.
radian
Locul acestui sondaj n-ar fi mai bine la statistici?
Marty
Din chestionar lipseste o varianta de raspuns! Si anume cea aplicabila unui ignorant ca mine: ce mama dracu' e ala wap si la ce aia ma-sii ma ajuta el pe mine-n viata?
steph
la connex pe abonamentele 3g exista si mobile internet.

un 6680 care suporta opera si are o viteza bunicica pt. un telefon (384 kbps in cazul acoperirii 3g ) e numai bun cand vrei sa mergi la film si ai nevoie de cinemagia.ro messenger etc.

in deplasari se poate folosi pe post de modem.

30 centi un mega.
WUB
Am 6680 si extraoptiunea de 3g la 3$ ceea ce imi da in primele trei luni 33Mb/luna iar dupa
o sa am 10 Mb/luna...oricum suficient sa imi citesc mail-urile ...Si merge bine unde ai semnal :-)
SilviuB
Lipsesc variantele : Am folosit. Acum numai folosesc. Poate o sa mai folosesc.
Nu ma intereseaza wap.

La mine e prima.
Danielle
DA folosesc ambele servicii (Wap de 2ani).4$ costa abonamentul (trafic nelimitat) pentru Wap (la furnizorul meu de telefonie mobila)iar InternetMobile ocazional.
bertro
wap nu am folosit si nici nu as folosi vreodata.
in schimb de cand mi-am luat tel asta cu java si gprs, tare ma bate gandul sa-mi transfer in el opera mini si sa mai "circul" din cand in cand pe HTTP cu el. insa la preturile /MB practicate momentan de operatorul meu portocaliu, ma lipsesc deocamdata smile.gif
GeorgeB
Am activat serviciul wap/internet si il folosesc ocazional

adica cand n-am internet online biggrin.gif

P910i / orange
Lolek
n-am simtit niciodata nevoia. Deci n-am activat si n-am folosit, si nici suficienta curiozitate n-am avut fata de tehnologia in discutie.
Ake
Eu am dificultati in a folosi agenda de pe mobil (da sunt lenes, si?). Sa incep sa umblu ca bezmeticul prin butoane ca sa vad pagini de net pe un ecran de 2x2 cm ar fi sinucidere curata.
Aaa, un fel de modem mobil, gen trasnaia aia de la zapp, sa o conectez la laptop si in zilele cand sunt in concediu la mare si ploua (cam 80%din timp mad.gif ) sa ma dau pe forum, ar fi misto. Dar am obsevat ca-i cam scumpa distractia. Plus ca in momentul de fata ZAPP e compania de servicii pe care o urasc cel mai mult (la egalitate cu RCS/RDS)
RIon
am, ocazional, ca la birou am wireless biggrin.gif
la ce te ajuta sondajul?
EvilOne
L-am activat "fortat" sa zic asa. telefonul meu nu avea cronometru, am gasit pe net o mica aplicatie java. Concluzie, se activeaza WAP Start la providerul cu X (free, platesti doar transfer) si am downloadat chestia aia. Fericire mare pe mine acum.
ottoMan
am zis ocazional, mi-am configurat adresa de la gmail pe telefon.
e ok pt mine cind nu am acces la computador.
marksman
Ocazional. Atat de ocazional incat la schimbarea telefonului nu am mai reconfigurat setarile pentru noul telefon.
ghc
Acum ocazional, intr-o vreme il foloseam mai des pentru: POP3 la serverul firmei, WAP pentru vreme, program TV si alte nimicuri, modem GPRS pentru internet pe laptop (dar te cam usuca la buzunare si viteza lasa de dorit).
Acum am trecut pe EVDO (Ake, nici mie nu-mi place compania dry.gif dar e o solutie excelenta pentru mine).
Valentine
Wap Unlimited la Orange folosit des (pe laptop mai ales), Orange Internet pentru YM+mail pe mobil.
eminescu0
am activat WAP prin GPRS si platesc doar traficul (4 centi / 10 kb). de folosit... ocazional cand sunt foaaate plictisit dar mai cu seama ca sa copiez la unele examene (punem cursurile pe site-uri wap) biggrin.gif rog nu dati cu pietre ph34r.gif unsure.gif blush.gif
saruman
Folosesc wap-ul pentru mail-uri, pentru altele (cand e nevoie pe drum) Internet Expresu' de la Zapp.
einstein1984
Cum a zis Marty, ce e ala wap si de ce am nevoie de el? Daca am GPRS activ, inseamna ca am si WAP GPRS activ?
kukuruz
am activat internet de la zapp (pe telefon z110 cu modem incorporat conectat la laptop) 2 ore la 5 dolari - folositor (ocazional) cand calatoresti, weekend, vacanta - pentru email, forumuri, citit presa.
bobo77
Am activat serviciul wap/ internet dar nu il folosesc, mi se pare incomod, l-am folosit de 2 ori pina acum, este doar o solutie de urgenta, cel putin pt mine.
Richelieu
Eu nu am wap sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.