Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SANDERO STEPWAY 2022
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Diverse - Dacia Sandero
GJ 77 KLF
Va salut , ma intereseaza cam la ce costuri sa ma astept la prima revizie dupa 1 an ?!!
einstein1984
Pai suni la service si iti zic, preturile variaza intre orase sau chiar si la 2 reprezentante dinacelasi oras...
flobv
Salut!
Nu sunt eu cel mai in masura sa raspund pentru ca masina mea e pe drum si abia o astept, insa din ce m-am interesat pe la detinatorii de Sandero, cam in jur de 1000de lei a fost prima revizie.
GJ 77 KLF
Va multumesc frumos !!!
GJ 77 KLF
Va salut, am facut prima revizie la masina , ulei la butoi ca i mai ieftin , Castrol , cca 75 lei litrul ,, numai ieftin nu e ,, , filtrul Renault , 50 lei, pus tester pe calc. joc roti , presiune anvelope si cam atat .... pret total 585 lei , timp lucru sub o ora !!! aplauze.gif
DFA
Un preț decent - în ce oraș?

La mine prima revizie a fost 709 lei - dar cu motor ECO-G 100, la Dacia Buzău Mărăcineni - http://logan3wiki.wikidot.com/wiki:jurnal-...a-proprie#toc14
GJ 77 KLF
LAZAR SERVICE - TG JIU !
cristio_79
M-am interesat cat ar costa prima revizie la Sandero Stepway Eco-G 100 la una dintre reprezentantele Dacia Renault din Constanta, de unde am si achizitionat masina.
Cost revizie in jur de 850 de lei doar ce scrie in planul de revizie, aproape 1300 de lei daca pun in plus filtrul de aer si pe cel de habitaclu. Diferenta mi se ppare exorbitanta avand in vedere ca sunt doua filtre in plus.
Ca fapt divers, cea mai scumpa revizie la Peugeot 308 1.5 HDI la care s-a inlocuit inclusiv lichidul de frana m-a costat pana in 1200 de lei.
Revin miercuri dupa ce fac revizia cu pretul de pe factura.
cristio_79
Am fost azi pentru prima revizie a masinii. Pretul pe factura a fost de 813 lei in final, doar ce prevede planul de revizii. Desi ei facusera devizul cu cele doua filtre amintite mai sus. Din pacate, revizia a fost facuta intr-o alta hala unde nu am avut acces, hala unde este sala de asteptare fiind ocupata.
Dupa ce am ajuns acasa am gasit in portbagaj bidonul de ulei cu ce a ramas de la schimb.
DFA
Deci te-ai speriat degeaba... smile.gif
cristio_79
Nu ma speriasem, stiam ce ma asteapta😎.
Anul viitor, daca accepta, merg cu consumabilele mele.
DFA
vezi că uneori acceptă piesele tale dar măresc tariful de manoperă și îți strică socotelile...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.