Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alte capete pt. stropitorul de parbriz.
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
LYM
Se pot monta pe berlina alte capete la stropitorul pt. parbriz ? ( ceva de genul celor de la Cielo, cu 2 jeturi la fiecare ). Ma enerveaza porcariile astea originale.
vis-a-vis
Eu m-am inspirat din topicu asta si mi-am pus de Lada.
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...40&hl=duze+lada
LYM
Se potrivesc la fix, sau trebuiesc adaptari ? Sunt cu 2 jeturi pe fiecare ?
Muttley
Eu mi-am pus fara modificari ce scrie aici .
LYM
Mersi pt. link, nu stiam de existenta thread-ului.
Ma duc maine sa-mi iau si eu din alea de Lada, ca e magazinul aproape de mine.
jaf
QUOTE(Muttley @ 7 Feb 2006, 01:40)
Eu mi-am pus fara modificari ce scrie aici .
*



Avand in vedere ca deja sunt 4 gauri nu mai sunt 2.. intrebarea ii stropeste sau pisa ? tongue.gif Face fata motorasu ?
LYM
Din cate am citit pe thread-ul ala, diuzele de Lada fac fata cu succes si se potrivesc la fix. Singurul dezavantaj ar fi ca sunt cam fragile cica.
Muttley
QUOTE(jaf @ 7 Feb 2006, 00:05)
Avand in vedere ca deja sunt 4 gauri nu mai sunt 2.. intrebarea ii stropeste sau pisa ?  tongue.gif Face fata motorasu ?
*



Pasii, acum 3 ani: dat jos alea vechi, montat astea noi, turnat apa-n rezervor, reglat (Espace are capota inclinata la un unghi f mare, reglaju-i imperios necesar, altfel speli tabla de sub chederul parbrizului), bucurat de ele pana-n ziua de azi. Da, chestia-i f dubioasa, desi-s 4 jeturi, stropeste excelent... happy.gif
marianno88
Eu am de Logan si vin bine stropesc bine si mi se par chiar smechere
LYM
Cat au costat alea de Logan ?
Ov
continuati pe topicul indicat mai sus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.