Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Putin ajutor cu limba engleza ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
jaf
Am nevoie urgent de un studiu, referat cum vreti sa ii ziceti in care sa vb despre faptul ca oamenii care practica sport sunt mai sanatosi decat ceilalti.. ma descurc cat de cat cu engleza dar aici m-am blocat rau de tot.. blush.gif blush.gif
Am cautat de m-am saturat.. sad.gif

O mana de ajutor.. platesc bine drunksinging.gif
dadoshel
pai cauta ceva in romana sau macar ceva documentatie in romana si ti-l traduc eu..vad ca esti si tu din cluj
kukuruz
QUOTE(jaf @ 10 Feb 2006, 22:41)
[...] studiu, referat cum vreti sa ii ziceti in care sa vb despre faptul ca oamenii care practica sport sunt mai sanatosi decat ceilalti.. ma descurc cat de cat cu engleza dar aici m-am blocat rau de tot


vezi asta, de pilda:
http://hcd2.bupa.co.uk/fact_sheets/html/exercise.html
lucian79
QUOTE(jaf @ 10 Feb 2006, 21:41)
O mana de ajutor.. platesc bine  drunksinging.gif
*



Cat dai ? biggrin.gif
jaf
faza ii ca nu gasesc nici in romana.. dry.gif
St
Vezi poate cunosti vre-un profesor la facultatea de Educatioe fizica si Sport sau vre-un elev..
mumulacke
daca gasesti in romana te ajut si eu cu traducerea in engleza.Pentru Documentatia in romana eu as cauta si prin niste carti de medicina.Sper sa iti fiu de folos.
am gasit ceva pe net poate iti este de folos :http://www.referat.ro/referate/DOPAJUL_IN_SPORT_5541.htm
Smiley
QUOTE(jaf @ 11 Feb 2006, 01:38)
faza ii ca nu gasesc nici in romana..  dry.gif
*




poate ca oamenii care fac sport nu sunt mai sanatosi decat ceilalti.....la asta te-ai gandit?
jaf
QUOTE(Smiley @ 12 Feb 2006, 00:27)
poate ca oamenii care fac sport nu sunt mai sanatosi decat ceilalti.....la asta te-ai gandit?
*



Da nu tre sa gandesc.. ideea ii sa il fac si sa-l dau
madalina
Pentru facut, du-te la o biblioteca. Gasesti suficiente materiale. Pentru facut, ai nevoie de cel putin 4-5 surse in bibliografie.

Pentru plagiat, ai nevoie de o singura sursa...

OT: pe vremuri trebuia sa precizezi clar despre ce este vorba, altfel ti se inchidea topicul. Diferenta intre ce a fost si ce este...
jaf
QUOTE(madalina @ 12 Feb 2006, 05:18)
Pentru facut, du-te la o biblioteca. Gasesti suficiente materiale. Pentru facut, ai nevoie de cel putin 4-5 surse in bibliografie.

Pentru plagiat, ai nevoie de o singura sursa...

OT: pe vremuri trebuia sa precizezi clar despre ce este vorba, altfel ti se inchidea topicul. Diferenta intre ce a fost si ce este...
*



Scuza-ma am cerut o mana de ajutor.. daca nu vrei/intereseaza si daca esti stresat/a ca nu ai apa calda nu tre sa vii aici sa da-i cu toporu.. Mersi fain..
Diferenta intre ce a fost si ce este ii ca acuma internetul este o adevarata "biblioteca".. dar asta e

PS Va rog stergeti topicul.. nu vreau sa stric ziua la unele persoane(nu peste mult timp o sa avem mai multi moderatori mai mici decat useri).. si mersi fain pentru ajutor.. m-am descurcat cat de cat cu linkurile alea wink.gif.. Ramane valabila berea(sucu, cafa)
maxiK
va rog spuneti-mi si mie cum se traduce: "Electronic Packaging"
Ant
ambalare electronica ... sau automata
os
La sugestia initiatorului, topicul se inchide. Multumesc pentru intelegere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.