Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: carte tehnica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
lights
V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati da si mie cartea tehnica pt dacia nova gt caut de mult asa ceva...

Multumesc mult anticipat
amc
si yo caut pe huburi ,pe net da nu gasesc , nu cred ca sunt!
bertro
exista, dar e cu copyright si nu e voie sa se vorbeasca pe forum despre distribuirea ei. wink.gif
amc
QUOTE(amc @ 13 Feb 2006, 15:43)
si yo caut pe huburi ,pe net da nu gasesc , nu cred ca sunt!
*


pe/pentru PC cartea tehnica nova gt nu exista

special pentru bertro! poate dai si un "report"
lights
ok atunci putem vorbi pe pm sau sa mi-o dai pe mail pe dc ++ sau luom legatura noi daca exista bunavointa sa scapam de asa zisul copyright
amc
Faza e ca aceste manuale sunt de service!
Si cred ca nova gt nu are un astfel de manual,ca altfel il luam dp net!
Nu am acest manual!
draku
nova gt are manual
il am eu, dar nu este in format digital
oricum, nu ajuta prea mult, e f putin detaliat
klaus
E, totusi cele vreo 330 de pagini de manual de service sunt suficient de detaliate... Zic si eu. E adevarat, ca nu sunt 3.000 si ceva de pagini ca in cazul manualelor de la renault, da nici motoarele si caroseriile si instalatiile electrice nu-s la fel de bogate...
lights
Deci sa inteleg ca nu mi-l da nimeni! e'' ok......'' blink.gif
bertro
QUOTE(amc @ 13 Feb 2006, 16:53)
special pentru bertro! poate dai si un "report"
*


mai, eu n-am spus-o cu rea intentie, ci doar sa va previn ca moderatorii va pot da ban pt discutii din astea (au fost cazuri). exista oameni care au scanat cartea de mondiru specifica dacia nova.
madcos
QUOTE(lights @ 13 Feb 2006, 15:38)
V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati da si mie cartea tehnica pt dacia nova gt caut de mult asa ceva...

Multumesc mult anticipat
*


manualul cu date tehnice generale(jocuri,bujii compatibile capacitate lichide)cea cu care vine ea din fabrica,o am eu si o pot imprumuta celor neajutorati.trimiteti mail.sper ca avem voie sa imprumutam?!
Ov
imprumutati fratilor ca nu se supara nimeni wink.gif
bucati scanate sa nu vad pe aici, ca le rad
Bitu
trimite-ti cererile pe:
thefirst.bit@gmail.com
NIF55
buna, caut carte tehnica/manual de intretinere-reparatie pentru NOVA GTI, ma poate ajuta cineva? HELP
paharutz
As dori si eu cartea , am nevoie de schema electrica la NOVA GTI , nu vrea sa alimenteze pompa din rezervor...

blush.gif deocamdata alimentez pompa din pozitia de pe spate
electric
QUOTE(paharutz @ 2 Apr 2006, 14:26)
As dori si eu cartea , am nevoie de schema electrica la NOVA GTI , nu vrea sa alimenteze pompa din rezervor...

blush.gif deocamdata alimentez pompa din pozitia de pe spate
*


ai verificat releul si siguranta de pe contraaripa partea stinga?
Stricken
Vreau si eu cartea tehnica de la dacia nova GTi, pe mail sau pm, mersi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.