Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sf Valentin!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Lexy
Avand in vedere ca singurul de p'aici e Velentine..LA MULTI ANI si sa ne traiesti! bday.gif
SilviuB
Lexy, ma scuzi ca ma bag intre voi ,,americanii", dar aici traim in Rumenia si Sf. Valentin este in calendarul crestin-ortodox fix pe data de 24 februarie. Cum majoritatea suntem ortodocsi in tara asta, si cum americanii isi bat joc de noi (vezi cazul lui Teo Peter) recomand tuturor de pe aici sa uite de natia asta de increzuti si sarbatorile lor si va rog acordati atentie sarbatorilor noastre.
TMihai
Fara numar... 124.gif Presupun ca e catolic! pe 24 feb in Rumeinia e asa zisul Dragobete din cate stiu eu si nu e nici un Sf Valentin...o Sf Valentina e pe 10 feb in calendarul ortodox parca, dar nu e sarbatoare ph34r.gif
argon
QUOTE(SilviuB @ 14 Feb 2006, 09:03)
Lexy, ma scuzi ca ma bag intre voi ,,americanii", dar aici traim in Rumenia si Sf. Valentin este in calendarul crestin-ortodox fix pe data de 24 februarie. Cum majoritatea suntem ortodocsi in tara asta, si cum americanii isi bat joc de noi (vezi cazul lui Teo Peter) recomand tuturor de pe aici sa uite de natia asta de increzuti si sarbatorile lor si va rog acordati atentie sarbatorilor noastre.
*




E sfantu Valentin si gata..tre sa strici tu bucuria oamenilor radmasa.gif

Auzi la el..natie de increzuti...binladenule ce esti ph34r.gif
Lexy
smile.gif ma scuzati..bagati un freeze si-l activam pe 24...sau delete.
argon
QUOTE(Lexy @ 14 Feb 2006, 09:08)
smile.gif  ma scuzati..bagati un freeze si-l activam pe 24...sau delete.
*




asa..si astazi sa le uram la Multi ani tuturor Filimonilor...ca deh..azi e sfantul Filimon
TMihai
...si Filimoancelor bday.gif
SilviuB
Bai , nu dati cu pietre, e treaba voastra ce faceti si ce natie simpatizati voi, eu v-am facut o recomandare. Eu unul nu prea agreez deloc aceste americanisme care ne intoxica, si nu le dau importanta.
Lexy
QUOTE(SilviuB @ 14 Feb 2006, 10:13)
Bai , nu dati cu pietre, e treaba voastra ce faceti si ce natie simpatizati voi, eu v-am facut o recomandare. Eu unul nu prea agreez deloc aceste americanisme care ne intoxica, si nu le dau importanta.
*



Silviu trebuie sa te gandesti ca aceste "americanisme" au fost special importate ca sa mai stoarca niste bani...ca daca se poate de ce nu!

Pana la urma La multi ani Filimonilor&Filimoancelor ! smile.gif
Uncle-Sam
au fost importate in special de femei biggrin.gif
tatabobu
Mai usor cu confuziile! Azi e Ballantine's day, deci treceti la traba cu licoarea de orz. Azi e sf. Valentin la catolici, pe zece a fost o sfanta Valentina, parca, iar sfantul Valentin ortodox e pe 16 februarie. Pe 24 e echivalentul romanesc al Valentine's day, adica Dragobete.
TMihai
Ca bine zici tati! drunksinging.gif
avathan
sa nu intelegeti ca am ceva cu americanii am cu existenta unei zile a indragostitilor biggrin.gif
http://www.saw2.com/valentine/1/
george_slz
Mai bine era ballantine's day...as fi preferat sa cumpar o sticla decat inimoare si mai stiu eu ce....au nu stiu, ce se cumpara azi la feminitati!?
luxcor
Pe aceasta cale vreau sa urez tuturor - “A Happy Filimons Day” radmasa.gif
Thor1983
#14 O floare? tongue.gif huh.gif
vis-a-vis
Ma doare-n c...ot de sarbatoarea asta importata.
Parerea mea.
luxcor
QUOTE(Lexy @ 14 Feb 2006, 14:00)


sarut-mana lexy ... suuupeeer ...
SilviuB
Mersi de completari si lamuriri.
Traiasca Ballantine's day. alcoholic.gif icon_mrgreen.gif
TMihai
valuri.gif
iulianv
QUOTE(tatabobu @ 14 Feb 2006, 10:45)
Mai usor cu confuziile! Azi e Ballantine's day, deci treceti la traba cu licoarea de orz. Azi e sf. Valentin la catolici, pe zece a fost o sfanta Valentina, parca, iar sfantul Valentin ortodox e pe 16 februarie. Pe 24 e echivalentul romanesc al Valentine's day, adica Dragobete.
*



La catolici sf. Valentin a fost ieri - 13 februarie.
TMihai
Va hotarati? 052.gif
andu911
Happy Ballantines Day !!! blush.gif
tatabobu
QUOTE(andu911 @ 14 Feb 2006, 15:19)
Happy Ballantines Day !!!  blush.gif
*




Propun s-o lasam asa!

PS: Iulianv, credeam ca e azi biggrin.gif
J o h n n y

Si cu Jack ce aveti? Nu vreti sa fie si ziua lui azi? alcoholic.gif
horiajam
Oricum o fii , noi bem !!! alcoholic.gif
Si ca sa nu bem fara motiv, mai spunem din cand in cand bday.gif

Asa ca ... drunksinging.gif



radmasa.gif
Valentine
QUOTE(Lexy @ 14 Feb 2006, 08:50)
Avand in vedere ca singurul de p'aici e Velentine..LA MULTI ANI si sa ne traiesti! bday.gif
*


blush.gif blush.gif Multam la toata lumea. Sa fiti iubiti cu totii! Eu sunt smile.gif Si momentan drunksinging.gif alcoholic.gif asa ca bagati mare tongue.gif
nairam
Nici eu nu prea ma "omor" cu americanismele astea dar nevasta-mea ......... uuuuiiiiiiiiiiuuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiiii...Ballantines Day !!!! ... De obicei un buchetel de flori acolo o multumeste .... Dar anul asta avand in vedere ca este graviduta si ca bucuria pe care o traim este imensa m-am dat "ocupat" de dimineata si i-am spus ca pe la 7 trebe sa fiu la niste clienti in Otopeni asa ca uite-ma pe la ora 6 dimineata cum plecam de acasa iar la 6.30 eram la piata Cosbuc sa cumpar flori .... Si am cumparat nene 100 de fire de garoafe .... si vreo 30 de fire de zambilici ... Iar la ora 7 intram tiptil in casa si le asezam prin sufragerie ...... A fost nebunie mare... A costat ceva dar .... Bucuria sotiei ..... NEPRETUITA ....... wub.gif rolleyes.gif wub.gif

MAS
Bravo mariane! Esti norocos sa ai pe cineva care sa MERITE toate astea! bravo!

Iar voi restu' esteti niste betivi dom'le!!! Unde-i sticla?! Da sticla!!!! drunksinging.gif
Valentine
QUOTE(MAS @ 15 Feb 2006, 00:43)
Iar voi restu' esteti niste betivi dom'le!!! Unde-i sticla?! Da sticla!!!! drunksinging.gif
*


Stii ca un trandafir si o sticla de sampanie cu consoarta face minuni tongue.gif
Dreamer
Aseara am iesit cu niste prieteni sa bem o bere ... nu am avut loc in nici un bar .... toate erau pline de "porumbei" care sarbatoreau ceva ... mi-e lehamite deja de toata agitatia asta pentru nimic.
aphophis
sa mai zic ca pt mine a trecut ca o zi ca oricare alta? Pe mine ma apuca o stare de greata cu toate kkturile de inimioare & shit care cica se dau de sfantu valentin. Sincer astept mai bine 8 martie, unde ceva flori date din suflet (de primavara) cred ca vor fi mai bine primite
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.