Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu pot sa deschid un film cu extensia mpeg
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
SiloS
Ajutooor !

Am un cd cu un film ... cred ca el este facut pt dvd-player pentru ca in cd-rom : \ gasesc mai multe foldere si anume :

ext , segment , svcd , mpeg2 .

Filmul este in /mpeg2 cu numele AVSEQ01 .

Nu il pot deschide cu windows media player . Imi da o eroare si anume : "Class facory cannot supply requested class "

Trebuie sa deschid neaparat filmul si nu stiu cum .

Sfaturi ???
Liviu
Faci download la MPLAYER si ai sa vezi surpriza smile.gif.

Cat despre cd-ul tau .. daca spui ca ai structura aia de foldere, atunci ai in mana ceea ce se cheama VCD(Videocd) sau un SVCD(super video cd).

Orice ar fi, Mplayer-ul de mai sus il poate deschide.
SiloS
Merge smile.gif

Merci Liviu smile.gif

ps : se poate sterge / inchide .
pastrama
De ce nu pot sa iau si io playeru ala? Imi cere parola si user.
Liviu
Stelistule .. ia incercati dvs AICI ...

E vorba de pagina de download .. va alegeti mirrorul care va convine din dreptul versiunii "Windows releases" daca aveti windows. Sunt convins ca o sa va descurcati.

Spor.
pastrama
Sincere multumiri!!!
Io incercam cu Dapu si de aia nu mergea.
Valentine
Cel mai bun player pentru filmele care nu se deschid cu BSPlayer sau MediaPlayer 10 este VLC Media Player. Freeware, deschide orice film, si in plus deschide si filme neterminate (temp-urile de la DC++, etc.).
ATM
Stiam ca si AVI Preview da rezultate bune in directia asta. Mie cel putin nu mi-a dat niciodata erori.
Valentine
QUOTE(ATM @ 19 Feb 2006, 11:40)
Stiam ca si AVI Preview da rezultate bune in directia asta. Mie cel putin nu mi-a dat niciodata erori.
*


A compara AVI Preview cu VLC Media player este ca si cum ai compara o berlina pe carburator cu un logan diesel smile.gif
ATM
smile.gif Gata, stau cuminte in banca mea.
einstein1984
Eu cu Ace mega codecs pack am primit si un Media player classic si nu a fost film pe care sa nu-l pot vedea.
R19/16v
mplayerul e cel mai simplu si cel mai bun dupa mine smile.gif
pastrama
Da ca sa vezi filmulete de pe un Nokia ce-ti trebuie? De vazut le vad, dar nu se aude nimic. Am K-Lite Codec Pack-ultima versiune.
lucian79
Incearca cristal player wink.gif
FLP
Orice merge cu mplayer, sau cu VLC player
Valentine
QUOTE(pastrama_stelistu @ 19 Feb 2006, 21:35)
Da ca sa vezi filmulete de pe un Nokia ce-ti trebuie? De vazut le vad, dar nu se aude nimic. Am K-Lite Codec Pack-ultima versiune.
*


Exista un program foarte bun care se instaleaza odata cu PC Suite pentru Nokia. Ceva gen Nokia Multimedia Player cu care vezi orice filmulet 3gp sau mp4.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.