Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bieleta antiruliu
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
decrvl
Salutare.
am fost de curind sa-mi fac frinele si am constatat ca bieleta antiruliu stinga joaca in jurul bucsei adica face o miscare de dute vino in lungul axului(bucsa sta pe loc).Problema e ca stiu ca trebuie schimbata dar nu am bani deocamdata.Ce crede-ti pot merge asa cu ea o perioada scurta de timp dar sa nu se intimple nimic?
Va multumesc anticipat!
decrvl
QUOTE(decrvl @ 27 Feb 2006, 12:26)
Salutare.
am fost de curind sa-mi fac frinele si am constatat ca bieleta antiruliu stinga joaca in jurul bucsei adica face o miscare de dute vino in lungul axului(bucsa sta pe loc).Problema e ca stiu ca trebuie schimbata dar nu am bani deocamdata.Ce crede-ti pot merge asa cu ea o perioada scurta de timp dar sa nu se intimple nimic?
Va multumesc anticipat!
*


Tonyus
Pai ai putea numai vei auzi ceva zgomote in plus.Si masina se va comporta un pic mai ciudat (in special in viraje).
decrvl
Dar in rest nimic ca senzatia asta mai ciudata am simtit-o mai demult dar nu stiam de la ce este?
Multumesc.
CIPTUNING
Ce am vazut eu la un prieten: bieleta facuta din bucsa de bascula fata. E sfanta fata de cea de fabrica. Acu nu stiu daca se gasesc in magazin asa sau sunt facute de sudor, dar mesterii stiu despre ce e vorba.
gattoman
Se gasesc in magazin un nou tip de bieleta antiruliu (de vreun an)din aia facuta din o bucsa de bascula si sudata......nu ca cele vechi care erau ambutisate.Sunt omologate si sunt mai bune ca cele vechi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.