Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chrie in Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
EEN
Am pe cineva care are o propunere de post in Bucuresti si isi face calculele. Cam cit este chiria (reala) in Bucale? unsure.gif Recunosc ca habar nu am de asta si cind am auzit sumele in discutie m-am crucit! Cred ca din start zona Unirii - Fintinilor sau similar ies din discutie.
Fiorossu
Media la o garsoniera intr-o zona buna, dar nu central pe la 200 euro, 2 camere la 250, 3 camere la 350, etc.

Prin zona buna inteleg apropiat de centru (sau de unde poti ajunge f. repede in centru), civilizata, cu piete mari prin jur, exclus etajele 9-10.

E mult dar si costul unui asemenea apart/gars. e imens.

ottoMan
da, cam asta e media. am un amic care a reusit sa gaseasca cu 100 de euro, da' e in capatul militariului.
Radduu
200 de euro este o garsoniera intr-un cartier modest. ex:Dr taberei.
Daedalus
Cu cateva mii de euro iti iei o garsoniera aici la mine in Ferentari. Ca bonus primesti lista de datorii. biggrin.gif
Serios vorbind, acuma nu ne-ai spus ce anume vrei: garsoniera, 2, 3, 4 camere, sau vreo vila prin Primaverii tongue.gif
Dic
Depinde mult de zona in care se gaseste, dar si de starea in care se prezinta apartamentul. Ca fapt divers (din ce am auzit) un apartament 2 camere prin Drumul Taberei pleaca de la 200 Euro in sus, in timp ce o garsoniera in Banu Manta s-ar inchiria cu 400 Euro daca este amenajata si mobilata lux. Mai multe detalii incearca sa cauti pe Internet (nu dau adrese sa nu se spuna ca fac reclama).
apunake
Pe Serban Voda, capatul dinspre Timpuri noi, garsoniera mobilata (numai vechituri, desigur) 200 Euro.
Berceni, Cultural, 6 luni in avans, semimobilata - 100 Euro.
And so on....
Lexy
In centru adica zona Unirii nu te lipesti la chirie. Adica apartamentele facute noi(gresie,faianta,termopane,sanitare noi, tamplarie interioara noua) te duc la : 3 camere:5-600 euro/2 camere-300-400 euro iar garsonierele 200 euro.

Incearca pe la Panduri prin spate..e si relativ central si preturile cat de cat ok.
Bafta!

PS:Vezi ca de obicei se dau 1-2 chirii avand(depinde de propietar) plus o chirie garantie ca nu-i vandalizezi apartamentul.
EEN
QUOTE(Daedalus @ 7 Mar 2006, 02:20)
Cu cateva mii de euro iti iei o garsoniera aici la mine in Ferentari. Ca bonus primesti lista de datorii.  biggrin.gif
Serios vorbind, acuma nu ne-ai spus ce anume vrei: garsoniera, 2, 3, 4 camere, sau vreo vila prin Primaverii  tongue.gif
*


Omul vine la Bucuresti la firma si vrea si sa aiba unde aduce pe cineva in casa (garsonierele mici ies din discutie). doua- trei camere sau garsoniera mare in ultima instanta.

Multumesc!
kum
Ma gandeam sa deschid si eu un topic exact pe aceeasi tema da' vad ca este deja . Ma mut si eu in Bucuresti cu job-ul si as dori si eu sa inchiriez o garsoniera mobilata pe langa Metro-Militari . Daca aveti vreo cunostinta , prieten , .... care are / a auzit / stie pe cineva va rog sa ma ajutati si pe mine . As fi dispus sa ofer (functie de cum arata&...) max.150 euro si eventual plata in avans pe 2-3 luni .
Va multumesc anticipat si dau o BR daca iese ceva wink.gif !
OVIDIUS
200 euro garsoniera cat de cat acceptabila... Mai buna, 250-300...
nairam
In titan garsoniere mari incepand cu 200 Euro
Ap. 2 camere cam de la 250 Eur
Ap. 3 de la 250 Euroi in sus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.