Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatii GSM in Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
mircea-daniel
As dori sa stiu unde gasesc un Service GSM cat mai bun in Bucuresti...Important este sa aiba piese pentru telefoane mai...populiste. Vreau sa repar un Sagem MyX1(firfirica) si nu stiu pe unde sa incerc.
Eventual, un magazin cu piese GSM...Sagemul respectiv are doar afisajul spart. mad.gif
alx
In incinta magazinului Big Berceni la ultimul etaj sunt 2 service-uri. Cel dinspre Metalurgiei (dreapta) e ff ok.
mircea-daniel
Big Berceni? Acolo stiam ca e doar un mini complex comercial, gen "Europa" de la iesirea din Bucuresti din Colentina...
klaus
Mai este unul langa academia militara, pe drumul ce duce spre Palatul cotroceni, pe partea stanga cum mergi spre palat de la acedemie. E chiar pe colt la Academie
einstein1984
La germanos in anumite magazine, Ultra Pro aveau intr-un magazin, pe Stefan cel Mare sunt vreo 4, pe Mosilor la fel.
Ake
In pasaj la OBOR
hebron
La sfantu gheorghe chiar pe partea cu Cocor, in dreptul pasajului pietonal, e un bloc vechi cu magazin GSM la parter, la etajul 5 service, un baiat Costel, zi-i ca l-au recomandat baietii din Balta Alba smile.gif
trf
Daca vrei ceva mai ieftin gasesti in Regie la parterul Clubului Texas...chiar inainte de intrare, in partea stanga.
Asi
eu recomand cu incredere parteru de la texas..
e un foarte bun amic care lucreaza acolo.. florin.. le face mai din pasiune.. asta parca s-a nasut cu mobilu-n mana.
bj
Pelicanul GSM: http://www.pelicanulgsm.ro/ nu pot sa fac o recomandare ca Asi, dar mie mi-au placut cum lucreaza.
IRONICK
Stie cineva unde gasesc o carcasa ( doar fata de plastic ) pentru un Ericsson R320s ?
Asi
la Obor, in fata magazinului obor e un ceva cam ca o gura de metrou.. in fine e o dugheana mai mare plina de mobile si componente.. gasesti cam tot ce vrei dar nu pot spune ca sunt originale..
i96nds
Eu stiu un centru de reparatii pe b-dul 1 Mai, de la Victoriei nu e prea mult. E chiar langa Finansbank, pana sa ajungi la "La Fourmi" / IPSO/piata 1Mai.

Acolo era un tip tinerel care stia ce facea.
IRONICK
QUOTE(Asi @ 9 Mar 2006, 15:07)
la Obor, in fata magazinului obor e un ceva cam ca o gura de metrou.. in fine e o dugheana mai mare plina de mobile si componente.. gasesti cam tot ce vrei dar nu pot spune ca sunt originale..
*
Si daca vreau mai de calitate ?
Am intrebat la o groaza de magazine, service-uri si nu au.
Asi
mai de calitate te duci la reprezentanta acele firme de mobil la care cauti nustiuce, dai comanda, iti vine dupa xxx saptamani piesa respectiva si vine nota de plata de te xxx in piesa respectiva.
cu alte cuvinte nu exista foarte la indemana.. poate doar cu noroc chior dai peste ce cauti, si mai de calitate, si la bani putini.
pana atunci.. "made in china" must do., sau iei alt mobil cu totu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.