Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dezactivare Cod telefon
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
St
Am schimbat codul telefonului si nu l-am mai stins/aprins de mult timp, si acum imi dau seama ca nu-l mai stiu.
Care sunt solutiile rezolvarii acestei probleme?

Multumesc anticipat.
Apostol Bogdan
bagi pinu de 3 ori dupa care mergi la orange sau connex(depinde pe ce esti) si rogi o tanti de acolo sa iti zica PUK-ul. io asa am facut cand am uitat pin-ul la telefon
St
HEHE, n-am uitat pin-ul, pe ala il stiu. Dupa PIN imi cere un cod, codul telefonului. Si pe asta nu il stiu.

Am gasit pe net 25228353 ( si respectiv 25228352 pentru db). Daca incerc sa ii dau dezactivare si il bag pe asta, imi zice ca nu este corect, si nu am incredere sa sting telefonul si sa il aprind, incercand sa-l bag pe asta biggrin.gif
Pe site-ul ala imi zice ca asta e cod de ocolire..

Are cineva un alcatel sa incerce?
pastrama
Mergi la un service de telefoane...e vreo 2 sute o deblocare si se face pe loc.
Ciumonk
Eu am un 565 dar nu mi-a cerut codul pana acum.......eu as zice sa il stingi,sa ii scoti bateria,sa il lasi 5 minute si dupa aceea sa vezi daca merge....apropo,tie ti se blocheaza vreodata?
argon
QUOTE(St @ 15 Mar 2006, 20:37)
Am schimbat codul telefonului si nu l-am mai stins/aprins de mult timp, si acum imi dau seama ca nu-l mai stiu.
       
*




Asa-i zice mai nou? las ca stiu ca e ciordit biggrin.gif
b64chr
83227423
St
QUOTE(Ciumonk @ 15 Mar 2006, 23:00)
Eu am un 565 dar nu mi-a cerut codul pana acum.......eu as zice sa il stingi,sa ii scoti bateria,sa il lasi 5 minute si dupa aceea sa vezi daca merge....apropo,tie ti se blocheaza vreodata?
*



Mie mi se blocheaza doar cand intru in my sounds, de fapt nu se blocheaza, intra mai greu, asta pentru ca am vre-o 90 de melodii, si pana le citeste pe toate.. tie cand ti se blocheaza, incerca o rescriere de soft(daca mai e in garantie e gratis)

QUOTE(argon @ 16 Mar 2006, 13:08)
Asa-i zice mai nou?  las ca stiu ca e ciordit biggrin.gif
*



eram sigur ca o sa apara si postul asta odata...biggrin.gif

QUOTE(b64chr @ 16 Mar 2006, 13:20)
83227423
*



Mersi mult, de unde l-ai luat ca eu pe net am gasit altceva pt. Alcatel si n-a mers. Oricum mersi mult, ca tocmai ce trebe sa plec din tara si vre-o 3-4 zile n-am unde sa il incarc, si daca se stingea.....

Multumesc mult. Topicul poate fi inchis/sters.

Ciumonk pentru eventuale raspunsuri, daca topicul va fi inchis PM. smile.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.