Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: URAAAA !
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
kum
Domle' mare chestie ! Nu prea imi vine sa cred , da' se pare ca totusi s-a intamplat : a cazut Bombo din functiile de conducere pe care le avea , devenind astfel ce era prin '90 : simplu deputat .
Bagati comentarii ca-i subject bun de barfa .
124.gif 124.gif
testike
Eu personal o sa strig URAAA doar atunci cand o sa ajunga in puscarie.
Iar in functiile de conducere 99% sanse ca vor veni alti rahati din aceeasi categorie..
GIC
Sint curios pe cine mai trage dupa el. Nu-i exclus sa fie "binecuvintarea" Bunicutei. Sa urmeze Geoana???
instructor
-Adriane nici nu stii cat de mic vei deveni ! - acum stie !.Se pare ca presedintele are ceva "puteri" de clarvazator smile.gif
hebron
Daca ajunge Bombo la parnaie nu e bine...o sa-i placa si o sa scape des sapunu', acolo nu mai trebuie sa se ascunda.... biggrin.gif blink.gif biggrin.gif
Ar trebui sa-l trimita "la canal" sau ceva de genul asta... tongue.gif
kum
Testike , crede-ma ca nu e o nimica toata aceasta decadere din functii . Practic Bombo' e terminat politic . Nu cred nici eu ca va fi bagat la parnaie dar cel putin nu o sa ne mai polueze scena politica . Ca mai sunt si altii ca el sunt de acord . Dar nu va mai fi el . Ceea ce e bun . Cred ca este prima data in tara asta cand se intampla asa ceva .
nik1965
Pina nu il deposedeaza de tot ce a strins prin furt si minciuna nu ma bucur atit de tare.
Dar avem rabdare.
maddan
URAAAAAAAAAAA!!!


S-a calificat Rapidul!!

Desi sunt stelist, am topait ieri de bucurie prin casa.

aaa.... user posted image

Voi vorbeati despre altceva?

user posted image

Ura si pentru Bombo, da' sper sa ii urmeze si altii... Mai ales asa: user posted image
zerdok
pe mine unu ma lasa rece demisia lu bombo. stiti vorba aia "cainii latra caravana trece".
asa o sa fie si cu asta. noi comentam el isi vede mai departe de afaceri.
cine o sa mai pice? nimeni n-o sa pice pe bune. ptr ca ii leaga ceva mult prea puternic pe toti. ii leaga banu', minciuna, nesimtirea. indiferent din ce partid fac parte. ca e portocaliu ca e albastru, tot un drac. niste imputiti toti.

totu nu e decat o lupta politica. pleaca unu ,vine altu'.

si noi stam cu ochii beliti pe la talkshow-uri si ne hlizim ca p####i. iar ei isi vad de treaba. v-au crescut salariile, o duceti mai bine daca si-a dat ala demisia???

si-au mai dat si altii demisiile in trecut (inclusiv premieri) si degeaba.
singura solutie e sa emigreze toata clasa politica romaneasca in congo, in frunte cu mincinosu' de base si arogantu' de bombo si sa ne lase dreq in pace cu minciunile si nesimtirea lor.

P.S credeti ca daca isi da demisia o sa saraceasca? de maine o sa umble in zdrente pe strada? nici gand. pilele raman, o sa faca bani in continuare. si nici gand sa ajunga la parnaie. ptr ca oricat de hotii ar fi, toti au stiut sa se acopere.
Como
Debarcarea lui Adi mi se pare inutila si e rezultatul unui puci intern al nucleului dur (profund comunist) al partidului. Argumentatia ca el dauneaza grav imaginii partidului e o aiureala, din moment ce acum o saptamana toti parlamentarii psd l-au sustinut in momentul votului referitor la perchezitie (putea foarte bine sa-i lase pe procurori sa continue investigatia, nu sa faca el pe smecherul si sa arate ca poate sa conduca el ancheta dupa cum vrea muschiul lui). Iar in psd sunt altii cu mai multe pete, in timp ce arogantul macar are ceva de politician in sange, spre deosebire de altii care au fost manechini de exemplu, si care au demonstrat ca pot sa faca ce vor ei unde vor ei, ca si cum ar fi pe mosia proprie. Deci, nimeni n-a castigat nimic, doar Ilici care o sa-si puna el un om pe locul lui Adi in partid.
micutu82
NU vreau sa va stric bucuria dar eu personal fiind mai pesimist...consider ca tot joc politic e, iar plecarea lui tot cu un scop e blush.gif Ganditi-va nitel. Acu 2 luni psd-ul nu vroia sa-l dea jos pe nastase de la camera deputatilor. Acu l-au dat jos. Ei sunt constienti ca noul presedinte nu va mai fi de la psd ci va castiga cineva din alianta rolleyes.gif Acu sincer vorbind sa fi fost psd--istii atat de prosti incat sa-si dea un loc atat de important doar pt imagine? sa fim seriosi smile.gif altceva e la mijloc si vor primi ei in schimb. Stiu si eu...eventual o ...renuntare la dosar impotriva lui pt ca a renuntat la presedentia camerei? mad.gif
Sony
Nu are logica! Renuntare la dosar + renuntare la presedentia camerei? De ce ar fi asa valoros Nastase pentru PSD incat sa fie sacrificat acel scaun?
micutu82
NU zic c-ar fi cine stie ce valoros. Prob e...psd-ul nu va mai castiga sigur camera deputatilor. SI atunci se merita sa piarda psd-ul un loc asa important doar pt o imagine? care oricum toata lumea stie ce lume face parte din psd. SI sincer vorbind acuma, voi chiar credeti ca va face puscarie? smile.gif) ma dezamagiti smile.gif Nevasta lu paunescu care a omorat 3 oameni si paunescu nu e un om asa important al politicii noastre si nu face puscarie...si face nastase? sau iliescu? sau mitrea? sau..dan ioan popesc? smile.gif) radmasa.gif I-am si spus lu maica-mea ca daca unul din astia face puscarie eu ies in fundul gol pe strada wink.gif
FLEX
23%. E destul ca sa provoace orice, mai ales cind pleci de la 40(si ceva)% si esti in opozitie, iar guvernantii o iau, normal, in jos. Suprapus peste dosariada interna din PSD, nu e de mirare ca s-a intimplat ce s-a intimplat. Numai ca nu e destul ...
ionutctn
QUOTE(kum @ 16 Mar 2006, 08:55)
Domle' mare chestie ! Nu prea imi vine sa cred , da' se pare ca totusi s-a intamplat : a cazut Bombo din functiile de conducere pe care le avea , devenind astfel ce era prin '90 : simplu deputat .
Bagati comentarii ca-i subject bun de barfa .
124.gif  124.gif
*



Asta era problema. Cu asta s-au rezolvat toate problemele tarii si mai ales ale politicienilor. Una din marile realizari ale astora pe care si eu i-am votat este ca in 2 ani au reusit sa il dea jos pe Nastase de acolo. De asta nu mergeau bine treburile in tara asta. O sa mai dureze probabil 1 an pana il darama si pe Vacaroiu sau ala nu conteaza. Ce daca iliescu a propus demisia lui Nastase? Asta trebuia sa o faca la guvernare acum nu mai are nici un rost.

Pana una alta domnu' Basescu si-a cam facut calculele gresit. De ce? Simplu. Este clar faptul ca va mai castiga un mandat in 2009 dar pana atunci mai sunt niste alegeri care trebuie sa le castige oamenii lui fara ca el sa poata face campanie. Iar daca PSD-ul va veni pe un val fantastic in 2008 si poate va castiga alegerile si atunci o sa le numere Nastase termopanele si vapoarele flotei disparute.
laur
QUOTE
Iar daca PSD-ul va veni pe un val fantastic in 2008 si poate va castiga alegerile si atunci o sa le numere Nastase termopanele si vapoarele flotei disparute.

Sa speram ca nu o sa vina asa un val ! Si sper ca Naste sa isi numere oualele in linisteeeeeeeeeee, pe indeleteeeeeee, in linisteeeeeeeeeeee, la rece (sa nu i se strice), nederanjat de nimeni..............
nik1965
Si sa speram ca nu singur.
Sau se duce inainte ca sa pregateasca terenul?
GABY IS BACK !
QUOTE(micutu82 @ 16 Mar 2006, 12:24)
NU zic c-ar fi cine stie ce valoros. Prob e...psd-ul nu va mai castiga sigur camera deputatilor. SI atunci se merita sa piarda psd-ul un loc asa important doar pt o imagine? care oricum toata lumea stie ce lume face parte din psd. .....
*


Pai IMAGINEA inseamna totul pentru un partid.
Mai ales cand se doreste o imagine a unui partid cu doctrina "social - democrata" ce nu se potrivea deloc cu imaginile presedintelui lor executiv.

"Toata lumea stie ce lume face parte din psd", mai putin cei care l-au votat... si din aceia unii stiu, dar nu vor sa priceapa. ohmy.gif
bucsa
Sunt curios cati dintre voi l-au votat la presedentie
Sony
Probabil un procent asemanator cu cel general.
avathan
QUOTE(testike @ 16 Mar 2006, 10:08)
Eu personal o sa strig URAAA doar atunci cand o sa ajunga in puscarie.
Iar in functiile de conducere 99% sanse ca vor veni alti rahati din aceeasi categorie..
*


stii ca pt. asta e nevoie de dovezi iar pana acum ele nu exista ...
asa ca dpv. meu de vedere totul e un circ ieftin al actualei guvernari...
si sunt 99,9% sanse sa revina chiar el !
sau poate cine stie
prin cine stie ce minune o sa se faca ordine in tara si daca vor exista dovezile alea
domnii Basescu si Nastase vor fi colegi de celula ... daca o merita !
body
Cum sa nu existe dovezi?
E asa de simplu .Nu e posibil ca din salariul pe care l-a avut bombo sa stranga ce a strans !
E destul de simplu pentru fisc atat la el cat si la altii din "partidul celor multi si saraci" sa se calculeze veniturile si sa se compare cu "realizarile".
Eu ma bucur pentru ce pateste acum bombo si nu trebuie sa uitati ca tot ceea ce se intampla referitor la pensii , salarii bugetari etc , este "meritul" jigodiilor astea .
Ake
QUOTE(kum @ 16 Mar 2006, 08:55)

Bagati comentarii ca-i subject bun de barfa .


Atunci se muta la cafenea
ghiocel
Ma intreb daca "tusa" Tamara isi face vreun proces de constiinta pentru ce a reusit sa faca. Parerea mea este ca a fost pus sa aleaga: fonctia sau milionul. Si a ales bine.
avathan
QUOTE(body @ 16 Mar 2006, 16:15)
Cum sa nu existe dovezi?
E asa de simplu .Nu e posibil ca din salariul pe care l-a avut bombo sa stranga ce a strans !
E destul de simplu pentru fisc atat la el cat si la altii din "partidul celor multi si saraci" sa se calculeze veniturile si sa se compare cu "realizarile".
Eu ma bucur pentru ce pateste acum bombo si nu trebuie sa uitati ca tot ceea ce se intampla referitor la pensii , salarii bugetari etc , este "meritul" jigodiilor astea .
*


dragul meu asa gandeau si comunistii tine cont de faptul ca dl. Nastase nu a pretins NICIODATA ca salariul a fost singura sursa de venit...sau cea mai importanta...
eu sunt de accord ca oamenii politici trebuie sa fie bogati ,dar sa fi facut averea in limitele legii !
smile.gif
GABY IS BACK !
QUOTE(bucsa @ 16 Mar 2006, 14:22)
Sunt curios cati dintre voi l-au votat la presedentie
*



QUOTE(Sony @ 16 Mar 2006, 14:47)
Probabil un procent asemanator cu cel general.
*



Nu cred, pentru ca DC, nu este un esantion reprezentativ.... sunt mai putini membri din zona rurala, care n-au posibilitati tehnice de acces internet, deci de a posta pe aici. Si, se stie din sondaje, ca acolo predomina electoratul psd....( fara sa generalizam ).
SiloS
A cazut el si urmeaza sa cada si cei pe care bombo ii tinea in palma .
zerdok
unde-a cazut dom'le? ce-a patit? ce-a facut? l-au bagat la puscarie? i-au confiscat averea? fiti mai copii seriosi. si-a dat singur demisia. si n-o sa cada nimeni cu adevarat.
eu nu inteleg de ce va hliziti atata ptr ca si-a dat ala demisia. o duceti cumva mai bine? de ce are toata lumea starile astea orgasmice la auzul vesti ca si-a dat bombonel demisia?
a crescut cumva salariul minim pe economie la 2000 euro? nu mai sint someri in romania? cresc bancnote de 1 milion prin copaci?

bun...nu mai e bombo sef la camera deputatilor. si care-i faza? ce castiga romanu de rand? pleaca bombo si vine un portocaliu in loc. astia-s mai breji? JIGODII TOTI!!!!

P.S si la urma urmei ce avere are bombo??? i-am vazut si io casa la tv. nu m-a impresionat cu nimc.aaaa....avea lift in casa!!! pai altii au si in beci.
altii au averi de 100 de ori mai mari. au zeci de masini. au pamanturi...etc. dar spre deosebire de bombo sint simpatici.
greseala lu' nastase a fost ca era prea arogant dom'le. n-a stiut sa se faca placut de "prostime". daca era un tip popular putea sa va fure si din buzunar ca tot il simpatizati.
cati nu ne mint, cati nu joaca teatru ieftin (varsa lacrimi de crocodil), cati nu ne fraieresc...dar aia-s populari, plac la lume. si din pacate is tolerati. recunoasteti ca-i asa?

oricum poliicienii romani is toti niste JIGODII ORDINARE. TOTI !!! indiferent de culoarea politica.
ydaniel
ma super bucur:) nici nu imi vine sa cred.
daca e asa maine gasesc 740iA in locul meu de paRCARE:))
SiloS
QUOTE
oricum poliicienii romani is toti niste JIGODII ORDINARE.


Si bravo lor !!! Au si de ce sa fie jigodii ! Atata timp cat isi permit sa se imbogateasca ii doare in organul copulator de restu' !
Dreamer
Cand o sa infunde puscaria si el toti ca el .... atunci o sa strig URA ...
Nici macar ca simplu parlamentar nu avea ce sa caute ... eu personal m-am saturat de toate miolaiturile lui ... " totul este o inscenare politica "
amc
QUOTE(zerdok @ 16 Mar 2006, 19:59)
oricum poliicienii romani is toti niste JIGODII ORDINARE. TOTI !!! indiferent de culoarea politica.
*


Ai naibii politicieni parca sunt o rasa aparte! nu sunt tot romani.... reprezentantii societatii rromane.
Sony
Dreamer, daca o iei pe criterii de competenta cel putin 90% dintre parlamentari nu au ce cauta in parlament.
ionutctn
QUOTE(avathan @ 16 Mar 2006, 14:50)
stii ca pt. asta e nevoie de dovezi iar pana acum ele nu exista ...
asa ca dpv. meu de vedere totul e un circ ieftin al actualei guvernari...
si sunt 99,9% sanse sa revina chiar el !
sau poate cine stie
prin cine stie ce minune o sa se faca ordine in tara si daca vor exista dovezile alea
domnii  Basescu si Nastase vor fi colegi de celula ... daca o merita !
*



Iti spun eu SIGUR ca exista niste "dosare" pe care BAIETII le au intre ei bineinteles. De ce nu il leaga Basescu pe Nastase s-au de ce nu i-a facut nimic lui Iliescu pentru mineriade? Simplu pentru ca atunci nenea Iliescu va scoate de la saltea dosarul cu flota care nenea Basescu a fost ministru lui Iliescu. Intotdeauna e important sa ai o informatie cu care ameninti si o tii acolo (asul din maneca).
Dosarele exista stati linistiti va spun asta dins sursa sigura (oameni care au lucrat in sistem inainte de '90 si care stiu cum se lucreaza cu astea) nu din vorbe spuse de cineva.
LadaNiva-WRC
daca ar recunoaste in fata natiuni vreo 2-3 : da ma am facut aia si aia si aia, acuma m-am cumintit si fac in interesul statului, nu al meu personal. donez tot oamenilor care au nevoie si traiesc din salariul pe carel primesc.
si sa-i dea in gat pe restu, sa se cace pe toate dosarele si etc etc, ar pica baietii...asa cum pica fulgii de zapada iarna
eu tot astept sa-l vad pe Denver(iliescu) in puscarie, de mana cu bombonel, geoana, rus, mitre eventual un vadim, si sa dispara marko bella de prin viata politica, eventual sa revina cand o sa mai invete sa vb romaneste, doar ii romania
anpop
desi nu-mi place politica, nici ceea ce se intampla pe la noi prin tara de multa vreme....foarte multa vreme....imi aduc aminte de o vorba: "Schimbarea regelui, bucuria nebunilor"....
am o vaga impresie ca vor fi multe schimbari in curand....dar asta nu cred ca va fi ceva benefic pt omu' de rand...din pacate...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.