Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Duble Cab.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
cristi_doditoiu
Am un duble cab si atunci cand am inmatriculat-o am avut surpriza sa vad pe certificat :AUTOUTILITARA CAMION. O perioada am fost mandru,chiar ma laudam ca mi-am cumparat camion. Cind am fostsa platesc rovinieta>SOC. Toate taxele sunt foarte mari in comparatie cu un autoturism.Pot s-o modific in acte ?? Legal vorbind.Odata erau autoturisme mixte.....
madcos
chiar daca o treci ca autoturism mixt, tot o sa platesti vreo 2-3 mil rovign.o spun din propria experienta.
cristi_doditoiu
S-a mai discutat??? Iar daca da va rog sa-mi spuneti si mie.Eu nu gasesc desi am tot cautat
luci974
E tot una ori e trecuta autoturism mixt ori autoutilitara camion rovinieta e la fel.(2 mil. si ceva).Nu o poti inmatricula simplu" Autoturism" deoarece bena confera posibilitatea de a cara marfa, asa ca cei de la RAR, nu iti vor schimba denumirea.
cristi_doditoiu
Rovinieta e vreo 3 si ceva de aceea nu mi se pare corect.Eu nu o am pe firma si nici nu fac alte afaceri cu ea.Ceea ce fac celalti cu berlinele fac si eu cu asta .De ce sa platesc atat??
argon
QUOTE(cristi_doditoiu @ 26 Mar 2006, 00:09)
Rovinieta e vreo 3 si ceva de aceea nu mi se pare corect.Eu nu o am pe firma si nici nu fac alte afaceri cu ea.Ceea ce fac celalti cu berlinele fac si eu cu asta .De ce sa platesc atat??
*




atunci trebuia sa-ti iei berlina, de ce ai luat double cab daca o folosesti ca o berlina? Puteai sa-ti iei un break pe injectie...taxele sunt de berlina, dar puteai cara la nevoie..sa nu mai spun de motor..cel romanesc pe injectie e net superior diesel-ului antic de pe papuc...
cristi_doditoiu
Nu mi-a placut niciodata break-ul,i-ar daca am luat-o pe asta am luat-o finca berlina mai am una.Tot diesel e si aia.Am avut masini pe benzina dar parerea mea e ca motorul diesel e net superior benzinarului,din multe puncte de vedere.
argon
Ce motor diesel ai pe berlina?
cristi_doditoiu
vw. golf cutie pasat
dorel232004
Vezi ca si impozitul e mai mare la cabina dubla. O considera de marfa.
raresh3r
deh...satisfacerea unor placeri costa uneori...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.