Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri la dacie....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
viperthevenom
mi s-a ars un bec la dacie shi ma gandeam daca numi pot shimba becurile cu becuri mai normale nu din alea bulb cum is la dacie.. shite cineva sa poate ?

mersi
argon
TE referi la becuri de far?
Pune halogene H4, dar nu mai mari de 60/55, ca nu sunt legale. Cere pentru Dacie, ca sunt si care nu se potrivesc in far.
viperthevenom
pai am fost la un magazin de piese dacia shi mi-a zis ca are 2 feluri halogene sau normale... halogene fiind 5,5 lei /buc.
Conteaza frima? sau cu lumina alba nu gasesc...?
In legatura cu puterea ... taicamio avea pe pejo 406 de 80w asha o luat mahsina... shi nu o avut nimeni treaba.. biggrin.gif
argon
Ala era pejo...la Dacie, daca cumva te opreste echipaj Rar+politie o musti..pe riscul tau....eu mi-am luat Halogene H4, nu mai stiu marca, nu conteaza asa mult, de 60/55 si sunt foarte multumit..daca sticla farului e curata si oglinda OK lumineaza OK.
paulica
Viper vezi ca H4 H4 dar exista cu 2 variante de soclu. P43t si P45t. Acuma parca la Dacie si nova este P45t iar de la SN la deal este P43t, sau invers nu stiu. Cert este ca daca iei de SN iti trebuie un inel adaptor de plastic. Eu am gasit la mine in oras cred ca si tu o sa gasesti la Arad da' o sa ai de umblat. Ia si tu niste Philipsuri nu f. scumpe.
Bafta.
P.S. Vezi ca parca la Philips exista bulb de 70W.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.