Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indreptarea unei parti din tabla + Revopsirea ei
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
eXtenSion
Postati aici, va rog, cum stiti voi ca se indreapta tabla indoita ca sa devina perfect dreapta ? Pentru astia mai neinitiati.

Sa nu ramana urme dupa loviturile de indreptare.

De asemenea, daca e mai mare, cum se indeparteaza vopseaua veche? Daca o polizezi cu un disc cu smirghel raman niste valuri.. Se da cu chit ca sa fie perfect plana si doar dupa se vopseste sau cum?


sad.gif




ps: Daca dai din gresala cu superglue pe bord cum il dai jos? Este ceva substanta care sa il dizolve?
argon
odata indoita tabla nu va mai fi ce a fost, isi pierde linia, exista un dispozitiv de scos infundaturile din tabla, se face o gaura in centrul infundaturii si se trage, pe urma gaura trebuie astupata cu sudura, polizat/chituit peste.Asta in cazul in care nu se poate ciocanii la interior.

Dupa pentru refacerea suprafetei se da obligatoriu cu chit.
eXtenSion
Asa si vopsirea cu spray e aproximativ la fel de buna ca cea normala, cu pistol ? La fel si grund spray`ul ?

Dupa ce dai cu grund cam la cat timp vopsesti? Am auzit ca se vopseste chiar inaintea intaririi acestuia, e adevarat?
argon
vopsirea cu spray e pentru biciclete, las-o incolo ca iese ca naiba, trebuie vopsit la pistol, vopsea calumea, intaritor, si optional lac. Ai indoit-o rau? biggrin.gif
eXtenSion
Pai e vorba de tabla aceea care tine grilajul de plastic, de sub parbriz. M`am urcat cu picioarele pe ea si am distrus continuarea liniei de pe capota..
argon
QUOTE(eXtenSion @ 2 Apr 2006, 21:06)
Pai e vorba de tabla aceea care tine grilajul de plastic, de sub parbriz. M`am urcat cu picioarele pe ea si am distrus continuarea liniei de pe capota..
*




Becali dauneaza grav sanatatii... radmasa.gif
B30KDT
o scoti frumos de acolo sunt vreo 7 surubele si o duci la un mester de cartier ca atat lucru stie oricine sa faca si sa vopseasca cat de cat bine mai mult de 4-500 000 cu tot cu materiale lui nu cred ca iti va lua
little sam
QUOTE(argon @ 2 Apr 2006, 22:53)
Becali dauneaza grav sanatatii... radmasa.gif
*


Mai degraba integritatii masinii!!! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.