Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: TOP mp3 player
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
AYM
Nu am scapat nici eu de baietii veseli care mi-au speriat cd playerul iar cei de la asigurari mi-au zis ca pot sa-mi cumpar un alt aparat pe care sa-l montez intr-un service autorizat. Suma maxima 170 euro (aparat + montaj).
Vin cu rugamintea sa ma ajutati in alegerea unui CD player mp3. Maxim 7 milioane buget.
marafetu_80
Incearca un Alpine sunt super bune .
La 7 milioane poti sa cumperi un mp3.
Mp3 aprox 590ron iar montajul ....
BAD_MF
Mergi pe ALPINE/PIONEER/KENWOOD daca tot ai banii astia, iar montajul nu ar trebuie sa fie mai mult de 30 ron(Cel putin asa am gasit eu de fiecare data cand am montat).
AYM
Daca se poate sa precizati exact modelul care va incanta pe voi si eventual locatia de unde pot sa-l achizitionez
ionutctn
Ia-ti un SONY CDX R3350 e criminal. Are exact aceleasi functii ca si o combina muzicala de apartament. Are pana si functia aia care cauta singura frecventele de radio daca traversezi mai multe judete si frecventa postului ascultat nu e aceeasi peste tot se treceel pe alta frecventa ramanand pe acelasi post de radio.
Costa 5 mil si un pic dar face toti banii. Al meu are 1 an si ceva (e model r3300 dar e la fel) si no problem cu el pana acum si i-am dat ceva volum crede-ma.
Intra pe site la SONY si te uita ce stie sa faca. De cumparat nu stiu ce sa zic vezi FLANCO, ALTEX, SONY CENTER, EMAG.RO si eu mai stiu vezi astea cu preturi mici.
argon
QUOTE(ionutctn @ 7 Apr 2006, 09:49)
. Are pana si functia aia care cauta singura frecventele de radio daca traversezi mai multe judete si frecventa postului ascultat nu e aceeasi peste tot se treceel pe alta frecventa ramanand pe acelasi post de radio.

*




biggrin.gif scuza-ma dar funtiile astea le are pana si Mp3-ul meu Roadstar, luat cu 2,6 milioane.
BAD_MF
Cand e vorba de playere si boxe incarca sa eviti sony, incearca din modelel de mai sus. Nu poti sa-ti zic exact de unde sa cumperi fiindca eu sunt din Iasi dar poti incerca la Metro/Cora etc si daca nu gasesti vezi la magazinele specializate.
Geo
Din proprie experienta (si eu am asa ceva de jumatate de an) ia-ti Alpine CDE 9843RM (MP3 Player) de la Tornado Gomar Trade SRL - au reprezentanta in parcajul subteran de la Intercontinental, si parca prin Vitan - cauta la distribuitorii Alpine. Eu am dat pe el atunci 4.900.000 ROL, si 100.000 ROL montajul, deci 5 milioane in total. Sunt super multumit de el.
Evita Sony, sunt "XPLODE" adica niste pacaneli totale smile.gif
Luka
Si eu recomand tot Alpine, asta am si eu de 1 an si ceva.
Gasesti in Carrefour, au acum niste reduceri la marca asta.
Jack Daniel's
Ia-ti un Sony , daca vrei performante si design in acelasi loc .
Bai , dar urat mai arata Alpine CDE 9843RM ! Groaznic .
bure
Cum au spus si baietii pe aici,si eu tot Alpine as merge 100%.
Acum am Sony,dar urmatorul care va veni in 3 luni maxim sigur va fi Alpine.
Parca si Pioneeru' e peste Sony in ultima vreme.
steph
desi am alpine multe guri spun ca pioneer e peste alpine. sony nici nu intra in discutie.
Ake
Hai sa-ti zic si eu din experienta, ca am avut 4 modele de playere, toate in buget. Medion(Tevion), Sony , Panasonic (CQ1300), Siemens (VDO Dayton)

Ca sunet: toate cam la fel, cu un plus foarte mic ptr Sony
Ca functii: Toate cam la fel, cu un plus foarte mic pentru Siemens
Ca aspect: Panasonic imi place cel mai mult, Siemens cel mai putin
Ergonomie comenzi: Panasonicul e cal mai bun, Siemensul e dezastru
Tuner Radio: Panasonicul si Sony cele mai bune, Siemensul e cam aiurea
Ergonomie fata detasabila: Panasonic are cel mai destept mecanism, Sony, asa si asa, Medionul e prost iar Siemensul e cretin complet
Eu iti recomand calduros Panasonicul, la AlarmService 96 era sub 500 lei cu tot cu montaj
angel35
ramin fidel Pioneer-lui...mi se pare cel mai bun...chiar daca alte firme dau produselo o fata mai comerciala , asta mi s-a parut cel mai bun ca si calitate.
angajatul
"Din proprie experienta (si eu am asa ceva de jumatate de an) ia-ti Alpine CDE 9843RM (MP3 Player)"

subscriu.....eu am un submodel cu alta culoare de afisaj dar acelasi aparat...nu te amagi cu sigla "sony"....chiar nu mai e ce a fost.

concluzie : alpine sa fie smile.gif
AYM
Multumesc mult de sfaturi am cumparat un PIONEER DEH 30 MP de la ALTEX cu montaj gratis.
stuiberv
Da te rog niste detalii (cat a costat).
Eu ma uitam la deh 2800 mp de la ei, care e 4 milioane.

Edit:
Inca un lucru: la ce trebuie sa ma uit/intreb ca sa fiu sigur ca se potriveste pe solenta?
stoianco
Alpine CDE 9847R - din Cora la oferta...pacat cu am decat 2 boxe pe masina...dar oricum nu-mi mai montez inca 2...masina se va vinde curand...
mastertech
Vad ca aici nu se prea zice de kenwood. Eu am mers pe un kenwood w531 cu 500 ron de la metro si is super multumit, dar tu ai putea incerca un kenwood w 5031 care are si rds si e putin sub 700 ron(mai are si alte cateva fc in plus..se poate conecta la mp3changer, are 2 watti in plus pe canal sinus..cauta sa vezi si tu)
Deci KENWOOD smile.gif, si nu as merge deloc pe Sony.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.