Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Jante aliaj originale
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2
toto
cred ca titlul si descrierea spun totul...
imi plac mult mai mult cele de SN decat cele de la solenza...si vreau sa-mi pun pe slz mea
unele second hand cam cat ar costa...?

merci
dadu221
10 mil setul la metro ... si in magazine. eventual poti sa gasesti la sh
Andy_ACS
la Metro eu am vazut cu 1.600.000 mil bucata model ca de dsn, marca CMS.
La second poate la cineva care si-a pus pe 14''.
Bafta!
OVIDIUS
Cred ca se refera la cele de origine, cu sigla Dacia pe ele. Si eu am cautat o perioada, inclusiv pe aici, pe Bursa. Nimic. Am renuntat la idee...
catin_maus
Janta costa 350 ron, cea originala cum a fost pe dsn clima din fabrica, am cumparat eu acum o luna pt ca am avut rezerva furata.
OVIDIUS
QUOTE(catin_maus @ 20 Apr 2006, 20:26)
Janta costa 350 ron, cea originala cum a fost pe dsn clima din fabrica, am cumparat eu acum o luna pt ca am avut rezerva furata.
*



Unde ai gasit-o? Caut degeaba de vreo 2 ani. Se pare ca n-am cautat unde trebuie...
AIX
Ovidius, la mag. Dacia de pe Mihai Bravu ai intrebat?
OVIDIUS
QUOTE(AIX @ 27 Apr 2006, 11:15)
Ovidius, la mag. Dacia de pe Mihai Bravu ai intrebat?
*



Nu, acolo nu imi e prea in drum. Dar daca as stii ca are sau imi aduc, ma duc si acolo. Am fost pe la toate magazinele, Vitan, etc...Unde e, mai exact? Ca Mihai Bravu stiu unde e.
dacuBurebista
inainte de pasaj, pe dreapta...
putin in fata statiei de autobuz
OVIDIUS
QUOTE(dacuBurebista @ 27 Apr 2006, 12:28)
inainte de pasaj, pe dreapta...
putin in fata statiei de autobuz
*



Atunci e simplu. Multumesc. Poate dau o tura chiar azi, daca nu inchide inainte de 5....
catin_maus
Eu am gasit in vitan la 350 ron si nu am cautat prea mult, nu cred ca in 2 ani nu ai gasit pe nicaieri, eu am tot vazut si daca nu eram presat de timp cred ca gaseam mai ieftina. Si zic asta pt ca la 3-4 zile am vazut mult mai ieftina dar.....
OVIDIUS
QUOTE(catin_maus @ 27 Apr 2006, 21:55)
Eu am gasit in vitan la 350 ron si nu am cautat prea mult, nu cred ca in 2 ani nu ai gasit pe nicaieri, eu am tot vazut si daca nu eram presat de timp cred ca gaseam mai ieftina. Si zic asta pt ca la 3-4 zile am vazut mult mai ieftina dar.....
*


Am fost si in Vitan, crede-ma. E adevarat, nu in fiecare weekend, dar am fost. Tu unde ai gasit dupa aceea, mai ieftin? Ok, o sa incerc si vineri-sambata in Vitan din nou. Sper ca vorbesti de cele originale Dacia SN nu altele asemanatoare, cum am vazut prin Metro...
catin_maus
Eu am gasit in cursul saptamanii la un magazin, nu prea am fost in week end pt ca nu suport agitatia de pe acolo. Jantele sunt originale de dacia, eu am avut din fabrica si am spart una care a trebuit inlocuita, nu este nici o diferenta intre cea noua si celelalte 3 de pe masina, trebuie sa fii atent ce capac iti da pt ca sunt 2 tipuri(cel mic dintre prezone). Nu pot sa iti zic exact unde am vazut mai ieftina pt ca de nervi nu am mai retinut mad.gif . Magazinul de unde am cumparat eu la al 3-lea din patrea drapta inspre dambovita, cred ca este exact in capatul randului. Il gasesti usor, mi se pare ca tine un panou cu capace atarnat afara.
OVIDIUS
QUOTE(catin_maus @ 28 Apr 2006, 14:15)
Eu am gasit in cursul saptamanii la un magazin, nu prea am fost in week end pt ca nu suport agitatia de pe acolo. Jantele sunt originale de dacia, eu am avut din fabrica si am spart una care a trebuit inlocuita, nu este nici o diferenta intre cea noua si celelalte 3 de pe masina, trebuie sa fii atent ce capac iti da pt ca sunt 2 tipuri(cel mic dintre prezone). Nu pot sa iti zic exact unde am vazut mai ieftina pt ca de nervi nu am mai retinut mad.gif . Magazinul de unde am cumparat eu la al 3-lea din patrea drapta inspre dambovita, cred ca este exact in capatul randului. Il gasesti usor, mi se pare ca tine un panou cu capace atarnat afara.
*



Si diferenta dintre capace? La ce sa fiu atent? Unele sunt mai bune decat altele? Tu poate ai vrut sa fie la fel cu celelalte pe care le aveai deja...Eu deocamdata am din tabla...
cosmin_2300
am vazut eu duminica in carrefour identice 9.000.000 setul .... deci cele originale .... te pot duce si la 12.000.000 biggrin.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
catin_maus
pe unele scrie dacia pe altele este toata emblema. iti cumperi de casre vrei dar cele cu emblema au fost din fabrica.
My Berlina
O intrebare un pic off-topic:
Jantele astea de la SuperNova sa potrivesc cumva la Berlina?
SYL
NU, pt ca sunt pe 4 prezoane; la berlina iti trebuie janta pe 3 prezoane !!! excl.gif
My Berlina
Ahh, ok deci sunt in 4.
Stiam ca la Berlina trebuie in 3.
SYL
Uite si o poza cu jantele de aliaj de DSN.
Altis
Eu am pierdut doar capacul acela din centru la 2 dintre ele, se gaseste oare?
vyalli
Eu am luat o masina la mana a doua si jentile sunt zgariate pe margini.Exista undeva in bucuresti unde sa ma duc si sa mi le reconditioneze .MUltumesc anticipat si imi cer scuze daca sunt off topic
B-13-FFA
vineri va spun sigur daca vand jantele mele originale de supernova clima.......
gabynew1
....deci nu le vinzi ? smile.gif
B-13-FFA
inca nu am bani de altele....din pacate trebuie sa dau bani p alte piese care necesita neaparat sa le schimb
catavl
eu am gasit in galati jante de dsn cu 205ron bucata.la o reprezentanta dacia biggrin.gif
puiu82
Un numar de telefon al firmei,si adresa se poate ,te rog?
wrcristi
salut
acum am vazut anuntul si cred ca oferta mea este cea mai buna:
4 jenti la 600 RON sau cele 4 jenti cu cauciucuri cu tot la 720 RON
pitesti tel 0745092522
succese
aurelv
wrcristi, in ce stare se prezinta jantele, eventual poti pune niste poze cu ele si cu gumele.

mc
wrcristi
sunt noi ,sper ca maine sa fac poze si sa ti le trimit;problema e ca nu prea am timp ,ele afladu-se la un prieten acasa(lipsa spatiu de depozitare) si eu lucrez dupa masa la un atelier pt "rotunjire " de venituri ca cel de baza nu prea ajunge ;in orice caz sper ca maine sa ajung la el sa fac pozele
succese!
puiu82
Cristi,ce cauciucuri ai pe ele?
Pretul e negociabil?
wrcristi
salut
am reusit sa fac trei poze,sper ca sunt relevante
problema e ca mai am doua solicitari si desigur stii cum e:este dreptul primului venit
succese

31 May 2007, 22:44:
scuze si celelalte doua

31 May 2007, 22:45:
mare ratutit mai sunt
puiu82
Nici o problema,dar primul venit la tine sau primul care a cerut informatii pe forum? laugh.gif
aurelv
jantele au ajuns la mine, arata impecabil si gumele ca noi smile.gif

wrcristi mc mult.
puiu82
Sa le stapanesti sanatos smile.gif
catavl
reprezentanta e din galati si are site http://www.nalba.ro/site/index.html jantele se gasesc la magazinul lor de piese de la popescu. mult succes
taranu
pe snova se potrivesc gentile de opel
eu am una de tabla si e la fel ca cea veche...deci si cele de aliaj ar trebui sa fie la fel...
cei de la vulcanizare zic ca e cea mai buna de pe masina si am dat 15 lei pe ea la dezmembrari
Asterixu
Am eu de vanzare 4 jante originale de supernova cu cauciucuri cu tot. O sa le fac si poze si o sa pun un anunt la Bursa. Nu sunt lovite sau strambate, 2 din ele au Debica all season si 2 montana.

Capacele insa sunt barbierite si au pe ele lipite emblema de VW. Se pot pune in loc embleme de dacia, care costa pana in 10 lei un set de 4.

Pretul este de 500 Ron cu cauciucuri cu tot.
Reckno
jante de aliaj?
Asterixu
QUOTE(Reckno @ 24 Nov 2007, 16:26)
jante de aliaj?
*




Pai da, in topic e vorba de jante de aliaj....

deci jantele sunt de aliaj, originale de Supernova Clima
Oelash
pune si tu poze ceva sa le vedem si noi....io unu as fi interesat
Asterixu
sunt date jantele
zambiee99
Daca are nevoie cinvea de jante originale DSN se gaseste si la Iatsa la 200Ron+TVA adica la 238 de Ron bucata. Pret de azi (stoc national Iatsa peste 60 de buc) smile.gif
Rod
a mai cuparat cineva asa ceva de curand? unde, cum, cat...?
cosmin_ms
nu cred ca merita investitia...si io ma gandeam sa imi iau...da ..la atatie bani..nu stiu zau..eu am clima..da am luat-o fara jenti(le-o fi vandut proprietarul)..asa ca imi schimb capacele mele uzate....cu altele noi..de acelasi model..arata beton..iti pun o poza cu capacele mele..
magelan_explorer
[attachmentid=1627439855][attachmentid=1627439856][attachmentid=1627439857][atta
chmentid=1627439858][attachmentid=1627439859][attachmentid=1627439860][attachmen
tid=1627439861]ceva de genul asta nu va intereseaza !?
cosmin_ms
cam cat costa asha ceva?? huh.gif
puiu82
QUOTE(cosmin_ms @ 20 Mar 2008, 20:03)
nu cred ca merita investitia...si io ma gandeam sa imi iau...da ..la atatie bani..nu stiu zau..eu am clima..da am luat-o fara jenti(le-o fi vandut proprietarul)..asa ca imi schimb capacele mele uzate....cu altele noi..de acelasi model..arata beton..iti pun o poza cu capacele mele..
*



Si eu am cumparat-o fara jante,am inteles ca nu erau in echiparea standard.
magelan_explorer
QUOTE(cosmin_ms @ 20 Mar 2008, 19:29)
cam cat costa asha ceva?? huh.gif
*


de la 250 ron/buc pana la 350... kormetal
e un furnizor in sectorul 2 pe langa foisor
b13mat
in autovit 4 jante aliaj, 4-5spite pe 13 super frumoase 980 - 1200 ron.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.