Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Carioca pe perete si birou
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
clr
Dupa cum scrie si in titlu: fetita mea n-a avut ce face si a mazgalit cu carioca pe un birou si pe perete (pe perete sunt doar cateva puncte intr-un loc, dar oricum se cunoaste).
Intrucat momentan stau cu chirie, trebuie sa rezolv problema.

Din experienta voastra, aveti vreo recomandare pentru vreo substanta mai eficienta?

Multumesc.
argon
descrie carioca, permanent marker, simpla, etc..
Probabil te referi la acelea pentru cartea de colorat, care sunt pe baza de apa..

Ce zugraveala ai pe perete? huma, var, lavabil..da si tu detalii.
clr

Carioca e din aceea normala pentru uz didactic (pentru colorat) de care le-a cerut la gradinita.

Detalii despre pereti ti-as da, dar dupa cum ti-am spus il am inchiriat si nu ma pricep sa-ti spun cum e facut.
klaus
incearca cu alcool izopropilic
crintea1949
fa poze cu aceste faze ale copilariei si mie mi s-a intamplat, dar cu parfumul lancome dat pe papusi nu mai ai cum sa retii pentru adolescenta
sa auzim numai de bine sa sdanatate la cei de fata si din viitor
bion
QUOTE(clr @ 11 Apr 2006, 11:33)
Dupa cum scrie si in titlu: fetita mea n-a avut ce face si a mazgalit cu carioca pe un birou si pe perete (pe perete sunt doar cateva puncte intr-un loc, dar oricum se cunoaste).
Intrucat momentan stau cu chirie, trebuie sa rezolv problema.

Din experienta voastra, aveti vreo recomandare pentru vreo substanta mai eficienta?

Multumesc.
*


Vezi ce scrie pe tubul markerului in ce e sau nu e solvabil si in fctie. de asta deduci cu ce poti curata. De pe pereti iese cu spaclul biggrin.gif
Cu stima
bion
Patefon
Biroul cu izopropilic sau acetona (Atentie la acetona sa nu curete si lacul de pe birou, mai bine incerci pe un colt ascuns inainte); de pe perete cu pasta de dinti sau pasta corectoare de hartie (daca ai suprafete mici), suprafete mari cu lavabila peste.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.