Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut recomandari: cazare o noapte
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
os
Stimati colegi:

Planuiesc ca fie in noaprea de joi/vineri (foarte tirziu), fie vineri/simbata (la o ora mai normala) sa intru in Romania cu masina venind dinspre Budapesta, avind destinatia finala Bucuresti.

M-ar interesa o cazare pentru 2 persoane (care sa nu coste prea mult, onorabila si sa nu mi se sparga/fure masina) undeva in zona Aradului. Traseul pe care mi-l propun spre Bucuresti este cel traditional via Deva-Sibiu-Rm.Valcea. Sunt dispus sa ma abat de la traseu citiva (zeci de) kilometri ori sa-l modific complet.

Cu multumiri anticipate pentru recomandarile voastre,
os

PS: la mine functioneaza si PM, asa ca puteti trimite via PM daca doriti.
Liviu M
Daca tu poti sa afli unde e (cu un route planner, ceva, ca ce stiu eu nu "intra" in Arad) eu pot sa-ti zic numai ca pe centura exista un motel, Roua, de care un prieten e super multumit. Doarme acolo de fiecare data cand vine in tara fara probleme. Au curte cu gard mare (deci fara probleme la masina) si conditiile sunt rezonabile. Adresa: Siriei 11 (cu sh). Din ce mi-a povestit prietenul meu, e pe centura, destul de aproape de trecerea peste calea ferata. Poate e vreun aradean care sa te ajute mai departe.
csdexter
Daca mai are cineva nevoie pe viitor, pensiunea in cauza (sau Shiriei 11, Arad) se afla Estul Aradului (la iesirea dinspre Est), intre Dj709 si Calea Radnei.

Venind din Arad, mergi pe Calea Radnei, treci de intersectia cu Renasterii (dreapta) si Prutului (stanga), mai mergi nitel si treci si de intersectia cu Digului (dreapta) si Constanta (stanga). Imediat (50m) dupa Constanta pe stanga, este Calea siriei. Faci stanga iar in 25m este trecerea peste calea ferata; dupa calea ferata in inca 25m este Junilor pe stanga iar apoi in 100m este, tot pe stanga, Paulis.

Pensiunea Roua este pe stanga, imediat dupa Paulis, inainte de benzinarie.


Sper ca va va fi folos,
@Dexter

PS: Credits go to RO.A.D. 2005 v1.21 for GIS data
darius
Sunt din arad si daca veniti pe centura o sa gasiti destule pensiuni si hoteluri cu indicatoare aferente asa ca nu se poate sa nu gasiti cazare pentru ca sunt plasate strategic pentru turist in special.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.