Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme service Meridian vest
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
mihaib32nfs
Am fost sa imi repar la ei o aripa si o usa fata dr care tb schimbate,dupa ce sa schimbat usa fata de usa avea un luft de deget pe anumite parti,la sezisarea care l-am facut-o inclusiv si dr Aflorei,s-a rezolvat prin pilirea si taierea picioruselor de fata de usa pe unde intra surubul.Ce ma sfatuiti sa fac?PS.Separe ca usa este se solentza ca cica de dsn nu se mai fabrica.
Liviu
Este o prostie sa zica cineva ca nu se mai fabrica piese de DSN.
Este o lege care obliga toti producatorii de masini sa acorde piese ORIGINALE de schimb inca 10 (ZECE) ani de la iesirea din productie a unui model de masina.

Oricum, nu inteleg de ce ai acceptat portiera aia. Cred ca te-au intrebat inainte de a o monta. Daca nu te-au intrebat, greseala lor. Trebuie sa iti ceri drepturile.
spiridon
Vezi partea buna: usa de Solentza are o bara de protectie in ea ! Eu am vazut o masina lovita in lateral si bara aia de protectie isi face treaba, daca era DSN cred ca participau si picioarele soferului cu pricina la accident !

Altfel spus daca ti-au rezolvat totusi luftul, eu cred ca e OK si nu ai de ce sa-ti faci griji. (se mai pateste si cu piese de origine DSN sa nu se potriveasca perfect !!!).
mihaib32nfs
Nu are bare respectiva cu nu sunt prosti ala este ultimul model de usa,cred ca este primul model de la slz.Drepturi in Romania nu are nimeni la Dacia si la alte service-suri
functioneaza lozinca"lasa ba ca nu stie",si doi Clientul nostru prostu nostru.Vrea sa va zic sa fiti atenti la montarea portierelor si in alte service-suri sa nu patiti ca mine
dadu221
e mult pan` s-o obisnui romanu sa isi ceara dreptu` si pana s-o obisnui cu avocatu`. Eu zic ca dupa cateva amenzi bune si grase se va schimba si mentalitatea dacia ca nimanui nu-i convine sa piarda. Nu stiu exact care e procedura dar stiu ca pe fiecare deviz le trebuie o semnatura ca altfel poti sa ii iei de guler. pt fiecare operatiune asupra masinii tale (dupa diagnosticare) ei trebuie sa iti ceara acordul. Daca au pus usa de solenza de la ei putere fara sa iti ceara acordul in prealabil fa-ti un drum pe la opc si treaba e clar castigata. ai sa vezi ca se va mai gasi o usa de dsn pe undeva prin fundul magaziei. mai greu e daca ai semnat atunci cand ai achitat factura cum ca e totul bun si frumos.
Mai e o treaba cu ctc-ul din service, daca responsabilul cu asa ceva si-a dat acordul avand in vedere luftul respectiv... omu ala trebui sa isi faca control oftalmologic. Daca totusi in final s-a rezovat problema nu-ti ramane decat sa iti iei o bomboana ca sa scapi de gustul amar lasat de service-ul romanesc.
ps: io unu inainte sa merg in service citesc bine manualul de reparatii ca sa imi fac o idee despre ce ar trebui si ce nu ar trebui sa se intample pe acolo
mihaib32nfs
Vad ca cei de de forumul Reno se pot unii pt o petitie catre reno noi de ce nu facem,ce ale noastre sunt rable.Daca nu luptam vom fi calcati de toti indolentii Dacia-Reno
dacuBurebista
uni = actiunea de unire
unii = niste oameni care fac ce vor

daca ai o problema, de ce nu faci tu o petitie, poate unii dintre noi, o vor semna...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.