Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bechet - Sofia - salonic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
luludakis
cine a circulat recent pe drumul asta?
vreau sa cobor in august la greci, cine e interesat sa facem o coloana( vorbesc si greaca!
dima
Salut
Si noi plecam la greci in august pe ruta Cluj - Bechet - Sofia - Promachon....Corfu. Nu am mai fost pe ruta asta asa ca avem nevoie de cit mai multe informatii .Vom fi cu 2 sau 4 masini si vrem sa dormim pe linga Bechet si sa trecem Dunarea cu primul bac in data de 6 sau 7 august , mai avem de pus la punct citeva detalii cu obiectivele pe care vrem sa le vizitam .
luludakis
[quote=dima,15 May 2006, 18:21]
Salut
Si noi plecam la greci in august pe ruta Cluj - Bechet - Sofia - Promachon....Corfu.

eu vreau sa trec pe la Bechet in 4 august cu primul bac la ora 7.
E prima oara cand cobor cu masina, acum 3 ani am fost cu avionul si am condus o masina a unor prieteni doar in Atena.
Eu intentionez sa plec joi seara( ora 0) 3 august din Alba Iulia, in functie de ce ora ajung la Bechet sa atipesc o ora doua pana pleaca bacul, si daca toate merg bine sa nu ma mai opresc prea mult pana la Leptokaria ( mai jos de Katerini pe coasta).
vreau sa stau week endu-l acolo sau o noapte si dupa aceea sa o tai la Atena( aici am prieteni)
luludakis
Sunt sigur ca la Bechet la bac se vor forma convoaiele cu romani, indiferent de ora si de zi se vor gasi peste vara 3-4 romanasi care trag la greci!

in functie de cum pot sa stau in Leptokaria o sa trec dunarea in 4 sau 5 dimineata, eu nu depind de nici o rezervare sau ceva de genul asta asa ca am un program foarte flexibil si depinde doar de folosirea la maxim a timpului de concediu!!!

Plecati din Cluj, acolo am facut facultatea, daca vreti sa mai vorbim mai direct, adresa mea este floringavr@yahoo.com

mai vorbim.
dima
[quote=luludakis,17 May 2006, 16:06]

Se pare ca vom trece Dunarea la un interval de 2 - 3 zile , ar fi bune orice fel de informatii legate da trecerea Dunarii si traseul prin BG.
Astept noutati smile.gif
luludakis
[quote=dima,19 May 2006, 14:37]
[quote=luludakis,17 May 2006, 16:06]

Se pare ca vom trece Dunarea la un interval de 2 - 3 zile , ar fi bune orice fel de informatii legate da trecerea Dunarii si traseul prin BG.
Astept noutati smile.gif
*

[/quote]


vezi tot aici pe forum este un topic mai sus "Bulgaria-Grecia". Cred ca e cel mai bogat in informatii. Lectura placuta!
luludakis
intra direct pe link-ul asta:
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=2474&st=510
luludakis
[quote=dima,19 May 2006, 14:37]
[quote=luludakis,17 May 2006, 16:06]

Se pare ca vom trece Dunarea la un interval de 2 - 3 zile , ar fi bune orice fel de informatii legate da trecerea Dunarii si traseul prin BG.
Astept noutati smile.gif
*

[/quote]


CORFU? Sa aveti grija la albanezi. eu am prieten in Amfilochia, mai jos cu vreo 177 de Km si inchideau casa cand plecau in oras doar de frica albanezilor.
nu sunt periculosi dar astia sunt ciorditorii grecilor.
ateistu
luludakis, si eu trec pe la Bechet in 4 august dimineata cu primul bac. la tine mai e valabila data asta? vin de la Resita si merg la Paralia Katerini.
FISICHELU
Din momentul in care intrati in Sofia, numai un GPS sau bunul Dumnezeu va va scoate spre greci!... Eu am pierdut o ora anul trecut numai cautand indicatoare... La intors, pe autostrada (care era in constructie) am zarit cu coada ochiului un indicator de ocolire a Sofiei - era pentru TIR-uri, insa cred ca ar fi fost mult mai bine daca as fi urmat acel traseu... Inca vreo ora in Sofia cautand blestematul indicator PYCE...Pe care l-am vazut, intr-us sfarsit, cand ieseam din Sofia...mersi...
Informatiile le culegeam pe la semafoare, gesticuland disperat la vecinii de asteptare, care fiecare intelegea ce vroia- la modul ca am ajuns la un moment dat pe un drum cu sens unic (eu fiind pe contrasens , fireste...) si, cel mai amuzant, intr-o piata cu zarzavaturi, sub titlul romani printre castraveti. Taximetristii bulgari sunt niste japite- vroiau sa le dam 50 E ca sa ne scoata spre Ruse... Noroc ca romanii sunt un popor descurcaret!
Distractie placuta in excursie si sa reveniti cu impresii dupa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.