Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: eleron luneta
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
gl01bxg2003
salut. m-ar interesa un eleron pentru luneta (care vine asezat in partea de sus a lunetei) ceva in genul asta
si-a facut careva pe la vreun tip care lucreaza in fibra sau ati gasit deja facut pe la vreun magazin?
cam cat ar ajunge?
eu am gasit ceva facut pentru supernova dar nu chiar in genul asta , era ceva mai simplu
(schita e facuta in graba, sper sa intelegi cam ce vreau)
XMihai
QUOTE(gl01bxg2003 @ 29 Apr 2006, 10:20)
salut. m-ar interesa un eleron pentru luneta (care vine asezat in partea de sus a lunetei) ceva in genul asta
si-a facut careva pe la vreun tip care lucreaza in fibra sau ati gasit deja facut pe la vreun magazin?
cam cat ar ajunge?
eu am gasit ceva facut pentru supernova dar nu chiar in genul asta , era ceva mai simplu
(schita e facuta in graba, sper sa intelegi cam ce vreau)
*



eleronul ala de care zici tu se numeste streasina pt luneta.
am vrut si eu sa-mi pun, dar costa prea mult si am renuntat
pretul streasinei sare de 50 de euro, depinde si de model.
gl01bxg2003
exact ceva cum ai tu in poza aceea am gasit sa cumpar dar ma gandeam la ceva mai deosebit unul care spre mijloc sa se departeze de geam...spre spatele masinii cu o arcuire ceva....
XMihai
QUOTE(gl01bxg2003 @ 29 Apr 2006, 15:29)
exact ceva cum ai tu in poza aceea am gasit sa cumpar dar ma gandeam la ceva mai deosebit unul care spre mijloc sa se departeze de geam...spre spatele masinii cu o arcuire ceva....
*




Da frate, inteleg de care vrei. Ti-am zis era un tip ce facea la comanda. Daca vrei iti dau nr/adresa de mail si vorbesti cu el.
gl01bxg2003
am incercat sa-ti las private message dar nu stiu de ce imi zice ca userul tau nu exista.... ciudat
astept adresa de mail a tipului sau ce ziceai tu
pe mess am la fel ca aici
lucius
50 euro e cam mult pt asa ceva . Enorm chiar. Materialele costa maxim 200.000 lei . Daca vrea cineva sa-si cumpere facem 50-50 si trag si eu o copie. Ii las lui originalul .
gl01bxg2003
pana la urma am reusit sa-mi fac.. cam asa ceva
gl01bxg2003
pana la urma am reusit sa-mi fac.. cam asa ceva
SYL
Cum ai prins eleronul de lunata ?

PS. Vezi ca pozele nu le-ai incarcat decat partial, cel putin a 2-a nu se vede nimic.
gl01bxg2003
se cheama silicon poliuretanic. aveau cei unde am facut eleronul..
se pare ca prinde foarte bine pe multe tipuri de suprafete. dar nu stiu cine e producatorul sau de unde sa cumpar.. nu aveau de vanzare
XMihai
Cat te-a costat?
Neoanele de unde le-ai luat si cu cat
jantele pe cat sunt? dar gumele?
pit-bull
salut gl01bxg2003 !
Frumoasa masinuta..dar janetele imi plac cel mai mult, poti sa`mi dai un site cu preturi de unde as putea cumpara si eu asemanatoare ?
david79
nu cumva jantele sun kornmetal ? Au o reprezentanta vis-a-vis de stadionul national. Parca 180 ron/buc
gl01bxg2003
da ..sunt Km pe 13.. pe spate am 185 cu nu mai stiu cat (talonul e cam mare pe spate, dar am vrut sa fie mai late sa corectez ecartamentul mai mic de pe spate) iar fata normal 165. ce se vedea avatar si pareau ca sunt neoane sunt ceva cu niste leduri mai deosebite se vad mai tare decat neoanele..... iar eleronul a fost 2 mil + cheltuieli de vopsit. uite inca vreo 2 poze.
sorin_f39
Felicitari pentru ceea ce ai facut la masina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Intrebare: ai modificat ceva la spate pentru a incapea gentile mai late sau a mers sa le montezi direct?

De ce zici ca eleronul te-a costat 200 RON? L-ai facut la comanda? Eu am gasit la Popescu (la rondou) eleroane (noi) de mai multe tipuri, fiecare la pret de 100 RON. Doar ca sunt albe si trebuie vopsite in culoarea masinii. Aveau acolo si praguri, dar n-am retinut cat costa.

gl01bxg2003
pe spate jantele sunt ca si cele de pe fata , dooar cauciucurile mai late dar au incaput. Iar eleronul da e facut pe comanda. Ce gasesti pe la popescu sunt pentru portbagaj deci sunt mai lungi decat trebuie la luneta si au si alt unghi (sunt facute sa le asezi pe o suprafata aproximativ orizontala).
XMihai
QUOTE(gl01bxg2003 @ 7 Jun 2006, 22:00)
sunt neoane sunt ceva cu niste leduri mai deosebite se vad mai tare decat neoanele.....
*



Ceva ce? Baghete? de unde le-ai achizitionat si cu cat? cate leduri sunt pe fiecare parte? lateral/fata/spate?
Merci
virtualu
..neoane am avut si eu, d`alea de calculator si s-au spart... asa ca m-ar interesa pe leduri... cam pe unde as gasi?!
fanel
Da un eleron pentru Haion gen Subaru Impretza unde se gaseste ?
tatabobu
Poti sa intrebi la Radacini.
Xplode
Masina ta este gata sau mai vrei sa mai faci cate una alta pe la ea?
Te intreb deoarece eleronul de pe luneta si oglinzile mi se par de mare efect. Ridica mult masina.
Asta este o parere personala si consider ca am dreptul sa apreciez ceva ce este postat publicului. Ca doar de aceea ai postat.
cosmin_2300
QUOTE(virtualu @ 10 Jun 2006, 08:45)
..neoane am avut si eu, d`alea de calculator si s-au spart... asa ca m-ar interesa pe leduri... cam pe unde as gasi?!
*



stiu ca sunt off-topic , dar erau la bursa leduri . Un set de 6 leduri 250.000 parca biggrin.gif
melomanuu
pe spate nu-ti freaca deloc 185, nici daca mai pui pe cineva in masina?? arata bine masina, dar ar arata si mai bine daca ai lasa putin mai jos fata biggrin.gif
catalin06
Daca tot ai facut eleronul pe comanda de ce nu l-ai facut cu prindere pe haion ? Asa ai vrut tu , sa fie lipit de luneta ?
rhunder
rolul la eleronul al doilea care este ca nu ma prind Daca era mai lat si fara gaura ma gandeam ca l-ai pus sa nu bata soarele direct, dar la cum e el nu reusesc sa-mi dau seama ce face.
pastrama
Tiuning... dry.gif
driverx
.....si acuma imi dau seama ca .. niste ore de desen (si alte materii de genu) in scoala primara de fapt erau foarte utile, chit ca atunci ma enervau la culme, eu neavand pic de inclinatie catre arta, dar totusi ne-a ajutat (pe unii) sa invatam anumite chestii de baza, care ulterior a mai si dictat in formarea bunului gust. Dar asta a functionat numai la unii, la restu......

Si asa s-a inventat tiuning-ul si tuningaretii.
RacingSoul
Tot respectu pt masina! Mai ales pt vopseaua in doua tonuri si combinatiile d nuante cu cele ale rotilor.Foarte tare! Drive Safely! wink.gif

Si o intrebare happy.gif : cam cat m-ar costa o pereche d praguri asemanatoare?Gasesc in vitan?

M.E. Nu mai posta consecutiv! Scrie româneşte! mad.gif
gl01bxg2003
sunt praguri de logan modificate de mine
RazZz0r
sal...am si eu o pb...mi'a explodat luneta de la masina (supernova) si...cica de la dezaburizator :| si...dc puteti sa ma ajutati sa imi spuneti si mie de unde as putea sa cumpar luneta si km cat costa smile.gif ms [-o<
SYL
@RazZz0r am eu o luneta de vanzare, ti-am dat mesaj privat !
smecheras
hai sa iti zic si eu ceva
masina e draguta...curata...imi place combinatia intre culori
jantele sunt mortale, pragurile dau efect
insa nu imi plac oglinzile...care nu isi gasesc loc pe masina...sincer...
nu imi place eleronul pentru luneta...era mult mai frumos cel de pe masina galben postat de baieti
prelungirea din fata...te sfatuiesc sa o impingi mai in spate...si excesul sa il elimini...ar arata mai bine...
si inca ceva...renunta la "flaps-urile" de la stergatoare...nu isi au rostu
elementele astea o strica sincer
bafta
Balazsfiviorel
Foarte tare masina frate imi place ... da-mi si mie un msg pvt si spune-mi de unde ti-ai luat neoanele cat te-a costat si cum se prind in instalatia electrica... mersi

29 Jan 2008, 09:14:
Foarte tare masina frate... da-mi si mie un msj pvt si spune-mi de unde ti-ai cumparat neoanele cat te-a costat si cum se prind in instalatia electrica. mersi
djasu82
Salutare azi am gasit la supr nova luneta sparta cat costa una noua ca pret informativ ??? va rog frumos multumesc!
tud.
cam 1 mil 700 cred
djasu82
Ce vecini am am ajuns sa ne distrugem masinile in parcare banuiesc pe unu chiar ca ajung sa montez o camera video fiindca nu se mai poate sincer . Multan tud.
djasu82
Am gasit luneta la magazinele dacia in pantelimon la pretul de 155 de lei de aceeasi culoare ca si la masina verde. De pus s-a pus simplu cu o sfoara mai groasa in 5 minute a fost pus pe masina.
adrian.petrov
Salut "gl01bxg2003", de unde ai luat eleroanele, poti sa-mi dai niste detalii.
Multumesc - Adrian
Lupamuttley
Mai are cineva (sapca/eleron/naiba) cum se numeste acea strasina pentru luneta? (acea galbena) ...creu ceva simplu ...

Deci are cineva? a vazut cineva pe undeva? o demonteaza careva si vrea sa o arunce? O cumpar eu tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.