Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Husa volan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
Manuel
In sfarsit mi-au facut-o. Nu e chiar cum m-am asteptat, insa merge; mai bine nu se poate, din cauza spitelor late ale volanului. In fine, m-a costat 150.000 si daca mai sunt doritori, se mai pot face.
Wolfmark
N-ai aderenta mai scauzuta acum? Nu-ti aluneca mai usor volanul? Si parca mergea mai bine pe negru...
asarban
Mdeaa, parca pe negru

Iar cutele de la spite....nu le-ai dat cu el in cap?
bogdan_o
Dar nu sunt bune si cele gata turnate care se gasesc prin toate benzinariile?
Manuel
QUOTE


N-ai aderenta mai scauzuta acum?


Dimpotriva, mi se pare ca am priza mult mai buna. Asta poate si din cauza ca la spalatorie mi l-au dat cu silicon si cat l-am frecat, tot imi alunecau mainile.

Se poate face si pe negru. In poza pare deschis la culoare...in realitate, mi se pare ca se potriveste...

QUOTE


nu le-ai dat cu el in cap?


Pai n-am avut cui ca eu am cusut-o pe volan. De fapt, nevasta-mea dar deja imi ceri prea mult smile.gif

QUOTE


Dar nu sunt bune si cele gata turnate care se gasesc prin toate benzinariile?


Probabil, dar asta e din piele. La benzinarii nu gasesti decat din plastic.
echosektor
ce pot face sa nu-mi mai transpire palma pe volan?e o solutie o husa ceva?
klaus
Husa din piele sau, eu recomand pentru necesitatile tale, o husa invelita in panza. Eu aveam si era excelenta, atat vara cat si iarna. Exista prin targ huse de-astea invelite in panza (eu am vazut doar de culoare neagra).
bogdan_o
Eu intre timp mi-am luat o husa invelita in stofa din Cora. 165k bucata. Priza e destul de buna, nu iti mai transpira mainile, nu se mai incinge volanul de la soare, etc. E de culoare neagra, se pune foarte usor pe volan, nu trebuie cusuta sau altceva.
echosektor
merci...o sa caut k e necesar,mai ales acum vara pe caldurile astea
haky
Sper sa nu inreb o prostie, dimensiunea volanului (diametrul) difera de la masina la masina? Se potriveste orice husa de volan din comert pentru solenza?
Manuel
Nu au toate acelasi diametru. Pe unele huse sunt date si dimensiunile.
haky
Deci sa inteleg ca trebuie sa masor diametrul volanului si dupa aia ma duc sa-mi iau husa?
Manuel
Cam asa ceva. Asta daca nu vrei sa-ti curga de pe volan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.