Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sticla lampa spate
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Altis
Triple, parca asa se numesc...
Am gasit masina lovita in parcare, cred ca de un camion, ca e sparta lampa si spoilerul julit, tabla este ok.Acum, lampa e intraga, doar sticla spart.
Aveti idee, se gaseste doar sticla sau lampa cu totul?Si daca da, care este pretul estimativ?
Multumesc !
SYL
Nu se mai gaseste doar sticla, ci doar lampa cu totul, pt ca cei de la Elba nu mai fac sticla separat.
Altis
Sexy, ce sa zic
Am sa iau cu totul...mersi Syl !
angajatul
daca nu ai luat inca.....am eu una de stanga spate
marius-gabriel
se gaseste si geam de tripla separat.
bogdan-s
Acum am si eu nevoie de sticla asta, intamplator tot pe stanga. Are o ciobitura de 1 cm si nu-mi dau ITP-ul sad.gif Si in aceeasi situatie e si sticla farului stanga, fisurat si respins la ITP.
Spuneti-mi, va rog, unde ati gasit numai sticla. Eventual poate stiti in bucuresti ceva magazine din dezmembrari pe la care as putea gasi. Am 30 de zile la dispozitie sa revin cu ele montate smile.gif
Multumesc anticipat.
Executron
Salut!

In Vitan am luat acum 1 luna (o situatie similara cu a ta) o tripla/geam stop de Nova/SuperNova 200 mii (negociat de la 250 mii). Nici nu-ti dai seama ca nu e cea originala (scos si stopul celalalt, spalat atent, polisat geamul. Arata ca atunci cand a iesti din fabrica smile.gif )

La fel la magazin era 800-900 mii tot stopul. Farul cred ca trebuie sa-l iei cu totul...

P.S. Bah da ce baieti si aia de la ITP... Mai "inmoaiei si tu" ca e aiurea ca te respinge pentru o fisura ...
luciank
Cum adica ai polisat geamul ?
costi
QUOTE(bogdan-s @ 22 Oct 2007, 14:05)
Are o ciobitura de 1 cm si nu-mi dau ITP-ul sad.gif Si in aceeasi situatie e si sticla farului stanga, fisurat si respins la ITP.
*




what????? nu pot sa cred..... unde naiba i-ai gasit? esti sigur ca nu vroiau de-o bere?
bogdan-s
Multam pentru pont.
Am gasit in vitan si sticla de la tripla (22 lei) si cea de la far(20 lei) sau invers, nu mai stiu exact preturile.
Tripla e simplu de ermediat, 4 suruburi si gata dar la far tre' sa te muncesti un pic. e lipit cu un mastic pe care tre' sa-l tai si apoi sa cureti bine zona. Apoi bagi un silicon, pui clemele la loc si gata. Total vreo ora jumate.
Si nu va mirati de cerintele la ITP ca in afara de ciobiturile de la sticlele astea mai am o piedica. Si anume tubul flexibil (cauciuc) de pe conducta de alimentare benzina care zice expertul ca e imbatranit. Am incercat o "intelegere" cu nea expertu da' n-a vrut neam. La doua service-uri m-au refuzat ca au zis ca nu au acest reper. In final tot expertul m-a trimis la un magazin unde am gasit furtunul draq si ma duc vineri in service sa mi-l schimbe si sa-l conving si pe nea ala de la ITP sa-mi dea drumul.
Succes la ITP.
Executron
@luciank Polisat adica dat cu polish auto pe geam laugh.gif pentru a scoate sutele de zgarieturi si sa para "nou" ca cel inlocuit. Am un tup "Scratch Out'' de la formula 1 care e f.f. bun (am scos destule zgarieturi enervante cu el).
SYL
QUOTE(bogdan-s @ 7 Nov 2007, 21:19)
Si nu va mirati de cerintele la ITP ca in afara de ciobiturile de la sticlele astea mai am o piedica. Si anume tubul flexibil (cauciuc) de pe conducta de alimentare benzina care zice expertul ca e imbatranit. Am incercat o "intelegere" cu nea expertu da' n-a vrut neam. La doua service-uri m-au refuzat ca au zis ca nu au acest reper. In final tot expertul m-a trimis la un magazin unde am gasit furtunul draq si ma duc vineri in service sa mi-l schimbe si sa-l conving si pe nea ala de la ITP sa-mi dea drumul.



Te referi cumva la furtunul de cauciuc de la motor care alimenteaza rampa de injectoare ? Intreb pt ca eu am avut mare pb cu e, in sensul ca s-a fisurat si a inceput sa piarda benzina. Am avut marele noroc ca am deschis capota din intamplare si am simtit miroul de benzina...Nu am gasit furtun special pt DSN, am pus in loc unul pt motorul de injectie romanesc(de berlina/Nova GTi).
bogdan-s
Nu e acel furtun. E cel care face legatura intre rezervor si tubul de plastic prin care se alimenteaza la benzinarie. E unul gros fixat cu coliere la capete. L-am gasit, l-am inlocuit si acum am reintrat in legalitate cu ITP-ul. Doi ani nu mai stau pe la usile lor desi... cred ca in jumate de an o sa o vand si o as incerc un Logan.
Furtunul asta l-am gasit la magazin pe Str.i Carpati in caz ca veti avea nevoie...
vick_supernova
Niste triple de supernova partea de sus rosie iar partea de jos toata alba (unde e semnalizarea ) unde gasesc si eu?
SERGIULICA04FUX
numai daca iti face cineva cine repara faruri, face sticle de plastic sau plexi, altundeva nu gasesti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.