Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bord nou
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
GeorgeB
vreau sa schimb bordul , doar consola , deoarece am probleme cu picioarele , deci daca a facut cineva acest lucru sau a vrut sa faca , va rog sa-mi spuneti si mie ce probleme ati intampinat sau ce ati reusit sa realizati
AlexV
Am auzit ca bordul de ursuletz se potriveste destul de bine pe nova. nu stiu sigur dar... poti sa te interesesi.



Eu ma-am tot chinuit sa schimb aeroterma. Am pus una de ford si pe urma una de Renault 5. Foarte multe probleme am intampinat. Cred ca si tu o sa ai mari probleme. Eu vreu acum sa pun o aeroterma de cielo cu tot cu calorifer si evaporator de cielo. Mult de munca dar sper sa se faca. Nu am gasit inca piesele pentru ca nu vreu sa le cumpar noi.



Bafta multa.
GeorgeB
multumesc. maine ma duc ca mi-au terminat masina de reparat si vreau sa-mi schimb partile laterale din consola centrala cu unele din aluminiu mai lungi spre interior a i sa am mai mult sprijin la picior. sa vad daca se poate.
GeorgeB
intre timp am studiat problema in detaliu: ar fi posibila o prelungire a bordului in partea inferioara, inspre interior, DAR , nu prea ai de ce sa sprijini "tablele", fiindca ati observat si voi ca in spate partea de plastic a consolei nu se sprijina pe nimic. acum am o alta idee dar imi trebuie un tinichigiu priceput, sau macar cineva cu scule de specialitate, si mai ales cu ceva timp la dispozitie . am vorbit cu un tinichigiu dar nu prea are timp... asa ca mai vedem noi...
dudy
care este problema cu picioarele? poate poti madofica asezarea scaunului, parca e mai simplu, tu ce zici?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.