Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: a fost careva in Islanda?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
rux76
Am citit un articol in revistele alea pe care ti le da in avion sa nu te plictisesti, despre Iceland, si mi s-a parut foarte interesant. A avut cineva ocazia sa mearga acolo, sa-mi zica si mie cateva detalii, daca intr-adevar merita?

Mersi.
_182_
Absolut se merita, e o cultura aparte. Si pe langa asta au si un relief ciudat care impresioneaza. De la TV stiu, normal, si mai stiu ca nu exista ciorditori pe-acolo si nici femei care o fac pe bani, asta chiar ca e interesant...
flotl
daca o fac gratis, pe mine nu ma deranjeaza
rux76
cu reliefu' am vazut si eu ca e senzational, cat despre femeile islandeze, nu prea am inclinatii de genu' asta , asa ca poa sa o faca dupa ce ritual vor ele :-); stiti cumva cat se face cu ferryboatul din bergen?
strumfuadi
:shock:

13 min shi 27 sec..

banuiesc ca itzi dai seama ca cel/cea care itzi va raspunde la o asha intrebare a cautat pe gugal, ceea ce potzi face shi tu singurica.. :roll:
rux76
am cautat dar informatiile erau variate: de la 42 h la 15min..... ce dreaq sa mai cred? :-)... eu sunt de parere ca faci cateva ore bune daca ma uit pe harta.... si mai ales ca stiu ca ferryboaturile astea merg cam cu incetinitoru'....
_182_
QUOTE
daca o fac gratis, pe mine nu ma deranjeaza


o fac gratis, dar numai cu islandezi !
VladSoare
Presupun ca poti sa faci si citeva luni, daca aplici metoda lui Magellan si vii spre Islanda din partea ailalta. biggrin.gif
IRS
Am un prieten care lucreaza in Islanda. Este spectaculos si civilizatia si natura. Cand il intreb ca a facut in week end zica ca s-a dat cu jeep-ul pe ghetar.... Cam la 20-25 de minute de casa...
sandman_
QUOTE(rux76 @ Feb 16 2005, 12:19 PM)
am cautat dar informatiile erau variate: de la 42 h la 15min..... ce dreaq sa mai cred? :-)... eu sunt de parere ca faci cateva ore bune daca ma uit pe harta.... si mai ales ca stiu ca ferryboaturile astea merg cam cu incetinitoru'....

De la Helsinki la Stockholm am facut vreo 16h.
Pe harta, distanta de la Bergen la Sejiäsfjördär pare cam triplä, deci daca e vorba de un feribot asemanator, 42h pare destul de plauzibil.probabil pleci pe la 3-4 si ajungi dupa 2 zile, pe la 8-9.

Pe mine mä tenta o excursie de genul: Viena - Capul Nord - Islanda - Bergen sau Eisbjerg - Viena. Din pacate nu e feribot de la Tromso catre Islanda...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.