Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DN 21 Slobozia - Braila
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
danielh
De obicei mergeam la Galati pe ruta Urziceni - Buzau - Braila - Galati, dar ma gandeam de data asta sa incerc sa merg pe autostrada "soarelui", pe ruta Drajna - Slobozia - Braila - Galati.



Poate sa-mi zica cineva cum se circula pe DN 21, Slobozia - Braila? Pe ruta cealalta, DN 2B Buzau - Braila e cu o banda pe sens si sunt o gramada de sate.
meganescu
De la Slobozia la Braila cica e drum bun. Asta din auzite...
cornel_t
Dar nu te cam complici?
danielh
Conform calculelor mele, distanta e cam aceeasi: Bucuresti - Drajna 100 km, Drajna - Slobozia 20 km, Slobozia - Braila 90 km, Braila - Galati 20 km. Total 230 km, exact ca pe varianta cealalta. Gresesc undeva?
meganescu
Daca e asa, e super! Data viitoare incerc si io! smile.gif
danielh
Am mers pe varianta asta, si este excelent. Am facut, fara nici un exces de viteza, 2:45 ore Bucuresti - Galati, fata de aproape 3:30 ore pe varianta cealalta (Urziceni). Este mult mai putin obositor pentru ca sunt foarte putine sate. Drumul este in general bun, cu exceptia segmentului Drajna - Slobozia (20 km) care este in ultimul hal, si a unui segment de aprox 15 km de dupa Slobozia, care e facut cu dale de beton, unde mi-au cam clantanit dintii in gura, se simte de parca mergi pe calea ferata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.