Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum E Drumu Spre Mare Cu Inundatiile Astea?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
premiumfaraplumb
Ati fost de curand la mare pe autostrada soarelui? Eu am fost acu 2 sapt am plecat ok m-am intors pe alta parte.

Vreau sa plec sambata acum in 2 zile imediat dupa revizia de sambata dimineatza......ce fac? pe unde o iau? e ok? sau e inundat?? si pe litoral cum e? tot asa apa prin statiuni?

mersi
dili
Autostrada e OK.
Pe litoral a plouat dar nu pot sa spun ca exagerat (si in nici un caz dupa cum se spune la stiri). Imaginile cu Constanta inundata sunt spectaculoase dar pot sa-ti spun ca zona pe care au prezentat-o (intersectia dacia) se inunda in mod constant, asa ca nu afost nimic iesit din comun de data asta. Anul trecut a plouat chiar mai tare, cel putin aici in oras.
Pe litoral s-a uscat rapid; e ceva mai racoare dar mai bine asa decat canicula. Pe scurt, fara probleme.
UFO
OK.Deci putem veni linistiti pe litoral!!! biggrin.gif
rttt_gia
Mergeti linistiti pe a2 - a. soarelui, e in regula. Drive safely
vbocan
Peste doua saptamani ma duc si eu la Venus. Plec din Timisoara, prin Deva - Sibiu - Rm. Valcea - Pitesti - Bucuresti - Constanta. La stiri ziceau ca valea Oltului (adica bucata dintre Sibiu si Rm. Valcea) e rupta in mai multe locuri. Poate ca ar trebui sa reconsider ruta traditionala.
Am sa intreb si la dispeceratul AND (021 - 2126070).
eddie33
Am venit eu acum 2 zile pe Valea Oltului de la Cluj,ne-am oprit odata 20 de minute si o data 1 ora,dupa care ne-a dus un tip cu o duba de Valcea prin niste sate pe partea stanga a Oltului si am iesit mai incolo de lucrare vreo 10 km.Dar sunt convins ca acea coloana care se formase nu a ramas acolo.....cred ca nu mai sunt probleme !
premiumfaraplumb
gata, am fost la mamaia si m-am intors. Drumul e OK. Masina buna sa ai.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.