Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceas Kilometraj berlina 1996
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
joey
Dupa cum suna si titlul la Berlina mea din 1996 ceasul de kilometraj functioneaza cu hopuri. Viteza imi este aratata corect dar kilometrii mai putin decat in realitate.. Vreau sa-l schimb dar pentru modelul meu (cu cablul de kilometraj pe filet) nu mai gasesc acelasi tip de scris, culoare acului etc..Daca il voi schimba cu unul de asta cu ac fosforescent va arata ca naiba, asa ca va trebui sa schimb toate ceasurile. Din pacate toate depasesc 3 milioane fara manopera care numai pt. kilometraj este 800 mii (ca sa ai garantie). Cum ar fi mai bine sa fac ?
stroe adrian
Eu am nevoie la fel de un ceas de kilometraj model ca al tau.

Ai idee cam cat ar costa prin Bucuresti un ceas din asta?

Ca eu in tot judetul C-ta inca nu am gasit ceas separat , ci doar bordul cu toate 3 ceasurile, si nu-mi convine sa-l iau pe tot, ca celelalte 2 merg bine.
joey
In Bucuresti era acum citeva luni in jur de 1,5 - 1,7 milioane, iar toate ceasurile in jur de 3 milioane si ceva. Pentru a beneficia de garantie, mi-au cerut la un service Dacia 800 mii manopera pentru schimbarea ceasului kilometraj. Enorm pentru o operatie de max. 40 minute.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.