Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: FELICITARI ALONSO, FELICITARI RENAULT
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
dmc
Bravo baieti, ramane de castigat campionatul la constructori (ceva mai greu dar nu imposibil)
ncristi
FELICITARI ALONSO!!!!
BRAVO RENAULT

Eu cred ca renault o sa riste mai mult acum...cred ca d'aia au si incercat noua masina astazi (aerodinamica +10HP)...au sanse mari sa castige. Pe cei de de la mercedes daca-i fortezi putin au sanse mari sa le mai bubuie motorul inca o data smile.gif

I love renault wub.gif
cri123
Bravo Alonso!!!! Un mare titlu, pe deplin meritat.
Cine ar fo crezut la inceputul acestui an ca vom vedea altceva decat Schumacher si Ferrari in fata? Putini. Dar Renault si acest super pilot Fernando Alonso au reusit minunea. Ati vazut tricoul mecanicului de la Renault? "Schumacher who?" smile.gif (o gluma, MS este totusi un mare pilot).

Acum asteptam ultimele 2 curse si spectacolul fara alte limite smile.gif O sa fie o super bataie la constructori. McLaren sunt favoriti, dar nici Renault nu o sa doarma degeaba. Imi doresc numai ca anul asta sa fi avut mai mult noroc cu Fisichella.
dadu
sper sa vad bubuituri si fum in spatele mercedes-urilor
AlexV
Intradevar.
Felicitari Renault, Felicitari Alonso.

Vorba aia renault si-a propus sa castige patru dintre curse si a reusit sa ia campionatul la piloti.
Ramane sa vedem Renault si campioana la constructori. Bravo Renault.
gaston
FELICITARI ALONSO
Am inceput sa tin cu Reno din 2003, din cauza lui Alonso. Sunt fan inrait Alonso si ma bucur ft. mult pt. el. Desi nu a avut cea mai buna masina, a castigat.

The better your rivals are, the more valuable your victory is.
WELL DONE FERNANDO, WELL DONE.
RCS
Mah...Alonso in sus Alonso in jos..dar tipul asta nu se simte deloc...pai sa ne dea si noua o sampanie din cele multe pe care le castiga...ca deja mi s-a uscat gura de la atata lauda... biggrin.gif biggrin.gif
Solon
Intr-adevar, felicitari.
Marea problema e ca Renault o sa piarda titlul la constructori.
Si o intrebare? Oare Alonso a avut mega bulan ca din iulie n-a mai castigat nimic sau doar a lasat-o moale sa-si conserve avantajul?
Ca in felul asta la anul nu are nici o sansa.
Oricum Bun pustiul!!!!!!!
Apropo,
SCHUMACHER WHO? biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif
casper
io cred ca a avut mega(ne) bulan, nu a fost conservator ca un baiat matur ce este si l-a lasat pe nebunu de Montoya sa se duca ...... si el a trebuit sa termine doar pe locu' 3, ceea ce a si reusi. oricum io eram fan shumi, dar de ceva vreme (martie) am devenit fan reno (nu stiu de ce biggrin.gif ). si avea dreptate omu' de la reno cu tricou ala !!! oricum felicitari Alonso si la constructori inca se mai "joaca", pt ca sper sa-l vad pe montoya cum mai sparge macar un motor, asa de dragul vremurilor din trecut .....
Tudor
Bravo Alonso!
E de felicitat pentru stilul temperat de a aduna puncte si de a castiga titlul. Nu a avut cea mai buna masina, dar a stiut sa stoarca maximul din ea. Un talen remarcabil!
Poate cu noua evolutie, Renault sa obtina o masina care sa se bata de la egal la egal cu McLaren. Daca sunt mai buni Renault vor castiga si titlul la constructori, daca nu ramane celor de la McLaren. Nu sunt adeptul zicalei "sa moara capra vecinului" (= sa sparga iar motorul cei de la McLaren), prefer sa vad curse disputate spectaculos pana la sfarsit si cel mai bun sa invinga.
Din punctul meu de vedere, al unui anti-Schumacher convins (ii recunosc valoarea ca pilot, dar nu pot sa-i inghit fitele, talentele si ingamfarea lui fara limite; pacat ca s-a prapadit Senna, ca-i baga el mintile-n cap), sunt fericit ca Alonso l-a detronat in competitie directa.
Bravo Fernando!
Solon
Care competitie directa, ca nu s-au batut direct.
Oricum, faptul ca nu mai sunt Schumacher si Ferrari campioni este un motiv de bucurie la fel de mare ca titlul lui Alonso.Muream cand ii vedeam pe aia cum castiga.
Solon
@casper

Stai ma ca zic in general nu doar la ultima cursa.
Tudor
QUOTE(Solon @ Sep 26 2005, 01:33 PM)
Care competitie directa, ca nu s-au batut direct.

Competitie directa = au concurat cursa de cursa, in acelasi timp, pe aceeasi pista. Nu a fost niciunul suspendat sau accidentat, din punctul meu de vedere a fost competitie directa.
cri123
Eu nu cred ca Alonso a avut noroc sau Kimi ghinion. Norocul ti-l faci. Faptul ca Alonso a stiut cat il tine masina si a luat campionatul (cu un avantaj maricel, sa tinem cont) chiar si cu o masina CLAR mai lenta (nu si mai SLABA), evidentiaza cu atat mai mult valoarea lui ca pilot... Ca sunt multi ca Montoya care pot sa mearga cu o masina pana sparg motorul smile.gif
dmc
pe mine ma distreaza faptul ca nemtii au avut un monopost f. putin fiabil sunt germani ce mama ei de treaba, laudati in toata lumea pt masinile pe care le fac biggrin.gif
SorinV
mi se face greata de reno ! castiga la modul italienesc ! minim de efort !
rahat de cursa asta de duminica ! poate isi revin pe final si trag ca disperatii sa faca spectacol si sa ia si titlul la constructori !
cri123
Mie nu mi se face greata. Greata sa li se faca celor care au pierdut in fata acestor "nimeni" Renault smile.gif

Doar nu o sa mearga Alonso sa se bata cu nebunul de Montoya si sa il scoata afara. Las ca vedem de acum incolo.
Norad
Astept o cursa pe cinste duminica. Din pacate pentru Renault, Fisichella si-a cam aratat limitele in Brazilia, neputand sa treaca de Schumacher. Acum ne vom lamuri clar ce pot Renault-urile.
pablo
QUOTE
SorinV Posted on Sep 26 2005, 08:39 PM
  mi se face greata de reno ! castiga la modul italienesc ! minim de efort !
rahat de cursa asta de duminica ! poate isi revin pe final si trag ca disperatii sa faca spectacol si sa ia si titlul la constructori !


Minim de efort?Mie mi se pare mai degraba siguranta ... daca in fotbal conduci cu 3-0 ce faci? ... ataci cu toate liniile sau joci pe contraatac?
A atacat Alonso pina a ajuns sa ridice la finalul cursei 6 degete (la a sasea victorie).De aici incolo l-a lasat pe Kimi sa atace ... mie mi se pare ca au gindit excelent strategia spre final.Nu cred ca altii ar fi facut altfel.Mai ales ca se pare ca McLaren e putin mai rapida decit Renault.

Ce va fi in urmatoarele 2 curse ramase e greu de aticipat.Renault pare a fi cea mai fiabila masina din F1.McLaren are probleme de fiabilitate daca e "stresat".
Totul depinde de ce va alege Renault:calm ca pica ei si singuri sau ceva de genul "ori la bal ori la spital".Eu cred ca va fi varianta 2.
dil
Oricum Renault nu are ce pierde. Este pe locul 2 la constructori si nu are cum sa-l mai piarda urmatoarea clasata fiind departe tare. Asa ca vor face tot posibilul ca sa castige campionatul. De-abia astept sa vad urmatoarele doua curse.
cri123
Si eu sper sa aleaga varianta a 2-a, sa traga de masini cat se poate. O sa vedem in weekend care este situatia si cat de jos a fost dat motorul lui Alonso in cursele de pana acum ca sa fie sigur ca nu crapa.

Oricum, si McLaren merita un campionat, adevarul este ca au 2 PILOTI si o masina foarte rapida, pe cand Renault au numai 1 PILOT si o masina rapida si farte fiabila dry.gif
Lexas
FORZA McLaren Mercedes...!!!
astept sa imi vina un clio bicorp si mie zilele astea...insa k imagine si strategie....nu mai vorbesc de marketing si de spektakulos....renault...tre sa ia lektii lejer de la McLaren Mercedes... usor usor...o sa fie mai bine...sa speram..
cri123
Hmmm, lui Kimi tocmai i-a puscat iar motorul rolleyes.gif O sa fie un weekend interesant cu o noua cursa de recuperare.

Ceva opinii despre cursa de la Suzuka? Cine credeti ca o sa castige?

Eu dau urmatorul clasament:
1. Alonso 2. Montoya 3. MS 4. Kimi 5. Button 6. Fisico .... etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.