Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tur de Europa cu trenul si bicicleta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
mil
E vorba de trei nebuni (unul imi e frate)...Pentru mai multe detalii, povestiri, poze, tips:



http://europa.world-net.ro/



N.B. este un site dedicat exclusiv acestei intamplari, nu se face reclama nici unui produs sau serviciu...pur si simplu e o dovada ca se poate si la noi. Enjoy.
Ov
... pacat ca nu merg pozele :cry:
mil
e o problema in adevar cu pozele...merg pentru moment doar in versiunea engleza
Ov
da' unde au facut ei turul cu bicileta, ca din ce am citit eu acolo (adica tot) mai mult au mers cu trenul/autobuzul/vaporul :?:

... sau au scos si ei bicicletele la plimbare prin europa icon_twisted.gif



... oricum, fff frumos
mil
Pai au luat si biclele pe sest...ca mai in toata europa se plateste cand le pui in bagajul de tren.

Cand era vreamea buna faceau pana la 100 de km pe zi si asta daca peisajul merita (Paris-Tour, Coasta de Azur (Sp-Fr-It), Olanda-Luxemburg, un pic de Italia)...acum sa nu ai pretentia sa te urci la Meteora cu bicileta:).



In rest in orice oras se opreau faceau turul by bike. Depun marturie in cazul Lyon-ului:).



Cercati pozele insa in versiunea engleza si va veti lamuri mai mult:).
driverx
Ov,

Cam asta ziceam si eu, pe alt thread.



Ar fi fost frumos sa faca un traseu dinasta strict pe biciclete. Atunci, chiar era o realizare faina. De fapt, din Dumbmenia pana in Hungary au trecut cu trenul sad.gif Au inceput "bine"



:shock:
Ov
oamenii au plecat in primul rand sa se distreze, si cu toaclele mergeau doar la "plimbarica" in general. Oricum, cred ca s-au distrat de minune !!!
mil
Am uitat sa mentionez cat a costat distractia <500 euro /persoana tren inclus...sa nu uit ca nu au stat la hotel sau pus cortul in camping.



Au fost si trasee tot teren exclusiv bicicleta, dar mai scurte de max 10 zile insa doar la intern. Uite link-ul pentru cine vrea sa vada ce se poate face un MB prin RO (derulati un pic):



http://www.ski.pub.ro/foto.html



Cine te vrea sa traverseze Ungaria cu bicla?...sau mai bine spus, la ce bun, in afara de Budapesta nu e mai nimic de vazut:).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.