Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noutati din targ (VITAN) .. 17/01/2003
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Liviu
Am trecut azi pe acolo cu mai multe treburi ..

Ideea este ca am gasit dupa cum urmeaza :

- STICLE de proiectoare DSN .. 125Klei/buc.

- becuri GALBENE pentru proiectoare ceata .. nu am intrebat pretul .

- Sticle galbeme care "imbraca" becurile farurilor .. pentru cei care nu au proiectoare dar vor totusi lumina galbena ... (lumina galbena e foarte odihnitoare si extrem de utila pe ceata/ninsoare)

- Polish abraziv (in cutie ca aia de ness amigo) la 80Klei/buc.

- Lac preparat la SPRAY cu uscare rapida ... 110Klei/buc.

- "braduti" (cleme ca niste ciupercute) folositoare la prins "blana" capotei de capota.

- Spoilere fata/spate "custom made" pentru DSN 2400 setul. Arata super ...



Si alte multe chestii mici si ieftine care de care mai mult sau mai putin utile.
LProdan
Hopa sad.gif 'blana' capotei e o chestie noua pentru mine. Eu nu am nici un fel de captuseala interioara nici pe capota si nici pe hayon. Evident, masinile straine au toate. Oare in mod normal pe DSN exista 'blana' asta si astia au facut economie tocmai la mine ??



Trebuie sa-mi intreb iar prietenii sa vad care are si care n-are...
AlexV
Nu ai vazut cumva si sticla cu rezistenta de incalzire pentru oglinzile exterioare.
djonexx
Care-ar fi utilitatea practica a "blanii" pentru capota ? Antifonare ?
GeorgeB
chiar asa ? se pot monta oglinzi incalzite ????? ca daca da , VREAU SI IOOOOOOO. neapaRAT !!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
AlexV
De montat se monteaza sigur.

Iti trebuie doar o sticla cu rezistenta ca pe luneta si tragi fire la un buton in bord eventual cu temporizator. Am auzit ca a gasit cineva in targ pentru oglinzile astea de dacia, dar eu am cautat si nu am gasit.

Poate stie cineva.
Valentin
Stie careva unde pot gasi chestii din-alea de plastic (un fel de bucse) in care se infileteaza holsuruburile de la ornamentele din interior, mastile usilor, etc.?
Manuel
Daca-i vorba de dibluri de plastic, gasesti la orice magazin de feroase.
DSops
Sunt dibluri de plastic speciale pe care le poti gasi rar la piese auto (magazine mari cu multe maruntisuri).
Florin Constantinescu
Se mai numesc si MASELE... (din gura... dintzi... ca nu pot sa scriu diacritice) daca vorbesti de cele care se baga in gauri patrate.

Poate daca ceri asa (masele) vor stii ce sa-ti dea!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.