Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: casco megane I
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
vlad_dragos
dupa ce am lovit masina ma gandesc serios sa imi fac casco . stie careva daca la renault megane coupe din 1996 se mai poate face ? daca da unde sa il fac si cam cat costa pe an . multumesc
cornel_t
Din cate stiu eu e o limita de 10 ani vechime peste care nu mai reusesti sa faci CASCO, oricum asta era valabil acum vreo 3-4 ani urma poate s-a mai schimbat. Ca bani nu cred ca iesi sub 400 Euro, unde? incearca la ma multi si compara cotatiile si condiitiile.
R19/16v
vlad dar tu nu ti-ai pus problema cand ai luat-o ce s-ar intampla daca o busesti? smile.gif spre expl am casco la BCR. dau 50 de euroi la 2 luni, si masina e asigurata pe la 5k euro. Asta inseamna 300 de euroi pe an (undeva la 11 mil) . Am dat cu spatele intr-un terrano, am spart bara si stop, casco a platit 15 mil doar piesele si inca vreo 3 manopera...
deci dintr-un accident minor mi-am scos banii de pe un an. cunoscandu-se preturile lu' reno...nu stiu ce m-as face fara casco...
eminescu0
nu-i mai veche de 10 ani masina ta ? se mai face casco ? eu stiam deesemenea ca nu de cand am avut o Laguna 1.
modulsys
Maxim 10 ani vechime pentru CASCO. In plus, recomand Tiriac sau Interamerican care stiu ca lucreaza dupa preturile dealerilor. Altii, printre care si Omniasig lucreaza dupa cataloagele germane unde pretul este mai mare cu cel putin 10% deci platesti mai mult.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.