Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina din strainatate
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Ciumonk
Salutari!Am gasit si eu un Fiat pe afara si as vrea sa stiu doua lucruri:
1) se poate circula cu el in tara cu procura?Ca sa nu inmatriculez masina.
2)Nu pot eu,cetatean roman,sa ma duc in tara respectiva si sa-i platesc taxele anuale/lunare?
LemonDemon
ma irau te complici.mai bine mai astepti 1 an si dupa te duci si iti iei ce masina vrei , care sa nu fie poluanta.
Ciumonk
Ceva concret vreau....
ydaniel
poti sa iei dar ce stiu eu ca trebuie odata la 6 luni sa iesi cu ea din tara
Ciumonk
Aveti idee unde as putea sa fac un certificat EUR1 in Ungaria?Pe ruta Pecs-Oradea?
XMihai
QUOTE(Ciumonk @ 25 May 2006, 14:06)
Ceva concret vreau....
*



Masinile care nu au EURO3 nu se pot inscrie in ROmania adica cele care au fabricatie inainte de 1999-2000. Cu astea poti sa rulezi in ROmania pe o perioada de 3 luni, dupa care trebuie sa mergi afara(tara respectiva de unde ai luat masina) si sa faci iar actele(asigurare, rar si ce mai trebuie) ca sa poti rula iarasi cu ea in ROmania pentru alte 3 luni si faza se repeta la fiecare 3 luni.
DAR mai mult te complici prin metoda asta.

Eu te-as sfatui sa faci asa: EXEMPLU: Te duci frumos iti iei un Golf IV fab 2002 la 6000 euro+vama 1500-2000 euro=8000 euro si poti sa-l inscri si nu mai ai niciun fel de problema wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.